Zmienne nastroje w Gliwicach

25.01.2016
Chociaż futsalowa ekstraklasa w ostatnie dni nie grała, to emocji w ostatnich dniach nie brakowało. Przede wszystkim uwagę kibiców skupiała reprezentacja Polski, która rozegrała w Hiszpanii mecz towarzyski z ekipą gospodarzy.
Nbit Gliwice
Hiszpanie to futsalowy potentat – wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Obecnie są na ostatnim etapie przygotowań przed kontynentalnymi zmaganiami, które odbędą się w przyszłym miesiącu. Mecz z reprezentacją Polski potraktowali więc jak najbardziej poważnie. Już do przerwy prowadzili 5:2, by cały mecz wygrać 9:2.
 
W naszej ekipie na ten mecz nie brakowało przedstawicieli śląskich klubów. Byli zarówno reprezentanci Rekordu Bielsko-Biała (Bartłomiej Nawrat, Łukasz Biel), AZS UŚ Katowice (Rafał Krzyśka) czy Clearexu Chorzów (Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak). W kadrze na to spotkanie nie było przedstawicieli obu klubów gliwickich, to też gliwiczanie rozegrali w miniony weekend „oficjalne” spotkania.
 
Z dwóch gliwickich ekip w lepszych nastrojach są kibice i zawodnicy GAF Omega. Podopieczni Marcina Waniczka pokonali na wyjeździe Helios Białystok 7:2 w ramach 1/8 finału Halowego Pucharu Polski. Dwie bramki dla gliwiczan w tym spotkaniu zdobył Amadeusz Pasierb. Kolejnym rywalem gliwiczan w pucharowych rozgrywkach będzie zwycięzca z pary FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola. Do tej rywalizacji gliwiczanie przystąpią w marcu.
 
W Pucharze Polski nie rywalizują już gracze Nbitu Gliwice, a w drugiej rundzie ligowych rozgrywek jak na razie nie radzą sobie tak dobrze jak jesienią. Na inaugurację zremisowali w Rudzie Śląskiej, a w jedynym meczu drugiej kolejki, który został rozegrany w terminie, gliwiczanie przegrali u siebie z KGHM Euromaster Chrobry Głogów. Wszystko dla gliwiczan rozpoczęło się bardzo dobrze – bo od trafienia Tarasa Tarasovycza w 24 minucie – ale później trafiali tylko goście. Cały mecz ostatecznie wygrali 3:1. Dokończenie tej kolejki w przyszły weekend. W najbliższą sobotę i niedzielę kolejka numer czternaście.

Przeczytaj również