ZAKSA - BBTS 3-0. Perfekcyjny lider. BBTS bez szans

21.11.2015
BBTS Bielsko-Biała wróci do domu bez punktów. Liderująca drużyna z Kędzierzyna-Koźla po raz kolejny potwierdziła swoje mistrzowskie aspiracje.
Wydarzenie:

Katastrofalna pierwsza odsłona meczu dla BBTS-u. Przyjezdni przegrali 11-25. Po tym secie z boiska na stałe zeszli Marcin Wika i Bartosz Janeczek. W ich miejsce pojawili się Paweł Gryc oraz Kamil Kwasowski.

Bohater:

Rafał Buszek. Przyjmujący ZAKSY zdobył 13 punktów, a jego skuteczność w atak wyniosła 65%. Wiodąca postać zespołu w tym meczu.

Plusy i minusy:

+ Drugi set w wykonaniu gości był najlepszy. Postawili się kędzierzynianom. Potrafili odrobić siedmiopunktową stratę, a później wyjść na prowadzenie. Mieli piłkę setową, ale została ona zablokowana przez Grzegorza Boćka.

+ 18 błędów własnych popełnili siatkarze gospodarzy.

- Równie słaby co pierwsza partia był set trzeci. W nim bielszczanie stracili już wiarę w sukces w tym meczu i przegrali go na stojąco.

- 28 punktów podarowali rywalom bielszczanie. Najwięcej w pierwszym secie - 11.

- BBTS przegrywa drugie spotkanie z rzędu.