ZAKSA - BBTS 3-0. Miała być walka, był nokaut

21.02.2015
Sezon zasadniczy Plus Ligi dla siatkarzy z Bielska-Białej zakończył się tęgim laniem. Nic do powiedzenia bielszczanie nie mieli w konfrontacji z ZAKSĄ.
Wydarzenie
Tuzin bloków w jednostronnej potyczce to sporo. W każdym z setów kędzierzynianie 4-krotnie zatrzymywali ataki swoich przeciwników. A elementem tym w statystykach zapisało się aż 6 siatkarzy. Dla przeciwwagi BBTS pokusił się o 4 „czapy”, ale w całym spotkaniu.

Bohater
Dominik Witczak. Potrzebował do zdobycia statuetki MVP ledwie 10 ataków, z których 6 przyniosło punkty. Witczak popisał się również 3 blokami i punktową zagrywkę. W poczuciu dobrze spełnionego zadania seta trzeciego obejrzał z kwadratu dla rezerwowych.

Plusy i minusy
+ Trener Sebastian Świderski mógł swobodnie rotować swoimi zawodnikami, wszyscy przeciwko bielszczanom byli skuteczni. W trzecim secie trener ZAKSY dał odpocząć również Pawłowi Zagumnemu i Dickowi Kooyowi.

+ Goście dzielnie trzymali się tylko w pierwszej części seta trzeciego. Na przerwę techniczną schodzili prowadząc 16-15, ale niebawem przegrywali już 17-21.

- Zagrywka gościom w sobotę zupełnie nie siedziała. Zepsuli ich 13, a jedynego asa serwisowego posłał... Łukasz Polański. Na minus zaliczyć wypada także łącznie ilość 22 oddanych gratisowo punktów.

- W BBTS problemy z kontuzjami. Ponownie zabrakło w składzie skrzydłowych – Kamila Kwasowskiego i Bartosza Bućko.

- Na 11. miejsce spadli ostatecznie siatkarze BBTS-u na finiszu rundy zasadniczej Plus Ligi. ZAKSA ukończyła zmagania na 7. pozycji i zagra w dalszej fazie ze... Skrą Bełchatów.