Z 3. ligi do kadry Nawałki!

19.02.2015
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć Robert Góralczyk prawdopodobnie dołączy do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Góralczyk pracował ostatnio jako drugi trener w trzecioligowym BKS-ie Stal Bielsko-Biała.
Rafał Rusek/Press Focus
Robert Góralczyk to postać dobrze znana kibicom na Śląsku - jest synem trenera Jacka Góralczyka. Góralczyk junior pracował jako asystent Michała Probierza w Polonii Bytom, później samodzielnie prowadził drugoligowy Przebój Wolbrom. W czerwcu 2009 roku został trenerem reprezentacji Polski kobiet. W rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 pracował jako szkoleniowiec ekstraklasowej Polonii Bytom. W czerwcu 2012 roku rozpoczął u boku Rafała Góraka pracę w GKS-ie Katowice. Ostatnio rolę drugiego trenera pełnił także w trzecioligowym BKS-ie Stal Bielsko Biała.

Co ciekawe Robert Góralczyk przez pewien czas prowadził klub Ekstraklasy Futsalu - Jango Katowice. Na co dzień jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym Zakładu Piłki Nożnej AWF Katowice. W klubach, w których pracował w roli drugiego trenera skupiał się zwłaszcza na przygotowaniu fizycznym zawodników.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również