Wojewódzki Puchar Polski: "Zieloni", podajcie numery totolotka!

01.07.2020

Mimo, że nie wszystkie podokręgi zdołały wyłonić swoich przedstawicieli do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowano pary pierwszej rundy zmagań tych zawodów. Wśród szczęśliwców, którzy na tym etapie trafiają na "wolny" los znalazły się m.in. Szombierki Bytom.

Tomasz Błaszczyk/PressFocus

W tym sezonie w rozgrywkach wojewódzkich zabraknie przedstawiciela Podokręgu Katowice. Powodem są kłopoty zwycięzcy tamtejszego finału, Slavii Ruda Śląska, która z przyczyn finansowych zdecydowała o rozwiązaniu drużyny seniorów. Na wyłonienie zwycięzców na szczeblu Podokręgu czekają jeszcze w Rybniku (w finale Unia Książenice czeka na zwycięzcę pary Odra Wodzisław - ROW Rybnik) i Zabrzu (A-klasowa Młodość Rudno zmierzy się z IV-ligowymi Wilkami Wilcza). Formalnie nie ma jeszcze zwycięzcy rozgrywek w Bytomiu, wiadomo jednak, że wynik meczu Szombierki Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry zostanie zweryfikowany jako walkower ze względu na decyzję tarnogórzan o niestawieniu się na spotkanie z "Zielonymi" (więcej o sprawie czytaj tutaj)

O szczęściu mogą mówić zwłaszcza bytomskie Szombierki. IV-ligowiec na szczeblu podokręgu Bytom dwukrotnie trafiał na "wolny los", bez gry wygrał również finał, teraz - po wtorkowym losowaniu - może czuć się już uczestnikiem drugiej rundy zmagań o Puchar Wojewódzki. Po raz trzeci - wliczając zmagania w Podokręgu - "wolny" los trafiły również rezerwy Rakowa Częstochowa.

W pierwszej, zaplanowanej na 15 lipca rundzie zmagań w rozgrywkach wojewódzkich zestawiono tylko trzy pary uczestników. Świeżo upieczony beniaminek IV ligi Unia Turza Śląska będzie podejmował III-ligowego Pniówka Pawłowice. Kwestię awansu do ćwierćfinału rozstrzygną między sobą także IV-ligowcy: Unia Dąbrowa Górnicza i Spójnia Landek. Na zwycięzcę zmagań w Podokręgu Rybnik czeka Soła Rajcza. Ekipa z żywieckiej okręgówki będzie gospodarzem starcia ze zwycięzcą rozgrywek Podokręgu Zabrze.

1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski (ŚlZPN):

15 lipca, godzina 18:00.

Unia Turza Śląska (IV liga) - Pniówek Pawłowice (III liga)
Soła Rajcza (liga okręgowa) - Podokręg Rybnik
Unia Dąbrowa Górnicza (IV liga) - Spójnia Landek (IV liga)

Wolne losy: Błyskawica Drogomyśl, Podokręg Zabrze (Młodość Rudno/Wilki Wilcza), Ruch Kochanowice, Szombierki Bytom, Raków II Częstochowa.

autor: ŁM

Przeczytaj również