Weteran wchodzi do gry. Hurtownicy pną się w górę

20.04.2019

15 z 25 czołowych strzelców województwa znowu odpaliło rakiety i poprawia swoje pozycje w klasyfikacji Złotego Szczewika. Wyczyny kolegów po fachu przyćmił jednak Karol Kajda, który do siatki rywala trafił w miniony weekend sześciokrotnie!

Tydzień temu pisaliśmy, że regularność napastnika Orła Miedary zasługuje na brawa, więc występ przeciwko Sokołowi Orzech należy nagrodzić owacją na stojąco. 34-latek zdobył sześć z ośmiu bramek, jakie Orzeł aplikował swojemu rywalowi. W ten sposób Karol Kajda wspiął się na czoło peletonu, który goni pierwszą piątkę naszej zabawy.

Wspomniana piątka też nie zwalnia jednak tempa. O ile lider - Igor Angulo - ostatnio zapadł w krótką drzemkę, to ścigający go przedstawiciele okręgówek wciąż się nie zatrzymują. Kamil Wojtyra ze Znicza Kłobuck dzięki dwóm golom strzelonym w Pankach został samodzielnym wiceliderem, tuż za nim jest Dawid Hanzel, który wrócił do strzelania w starciu z Granicą Ruptawa. Dalej w tabeli drugi przedstawiciel niesamowitego duetu z Kłobucka, Maciej Wolski, do gry o czołowe lokaty z przytupem wrócił również Dawid Wojtyra z Olimpii Truskolasy, który podobnie jak Kajda zabawił się w hurtownika, 4-krotnie częstując bramkarza rywali uderzeniami nie do obrony.

Tylko równa forma pozwala trzymać się śląskiej czołówki przedstawicielom A-klasy. Wiedzą o tym Damian Różański z Unii Strzybnica i Artur Sobala z MKS-u Radziejów-Popielów, którzy w ubiegłym tygodniu solidarnie do swojego dorobku dołożyli po dwa trafienia. Nie śpi również Kamil Szałkowski z LKS-u Tworków, który dzielnie pilnuje aby jego nazwisko nie spadło z listy najskuteczniejszych graczy w województwie. Fanów z Katowic cieszy równa forma Adriana Błąda, który tydzień temu debiutował w naszym zestawieniu, a w najnowszym notowaniu ma już miejsce w czołowej "15". W klasyfikacji "Złotego Szczewika" tym razem debiutuje zaś Marcin Lachowski. Weteran z Bytomia na miejsce wśród 25 najlepszych snajperów pracuje od początku sezonu i coś nam podpowiada, że wcale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak konkretne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt

 

*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

Przeczytaj również