Wciągnął Rymera na fotel lidera. Szok w Orzepowicach - Zuch z pustym przebiegiem

14.11.2018

Ścisła czołówka Klasyfikacji Złotego Szczewika stanęła w miejscu co nie oznacza, że strzelby zacięły się wszystkim śląskim snajperom. Na słabszej dyspozycji tych, którzy dotychczas raczej nie zawodzili skorzystało kilku graczy, którzy krok po kroku wspinają się w naszej tabeli.

Wciągnął Rymera na fotel lidera!
Na miano bohatera tygodnia zapracował Dariusz Odon. Napastnik Rymera Niedobczyce w starciu z Pierwszym Chwałowice zdobył trzy bramki i wciągnął swój zespół na samodzielne prowadzenie w II grupie katowickiej okręgówki. Ekipa z południowej dzielnicy Rybnika na pewno w fotelu lidera przezimuje, nie wiadomo za to na którym miejscu w klasyfikacji "Złotego Szczewika" rok skończy 29-letni snajper, który pracę miał jesienią o tyle prostszą, że piłki podawali mu Przemysław Pitry, Aleksander Kwiek, czy Oleksandr Szeweluchin. Hat-trickiem w ostatnim ligowym meczu tej jesieni Odon póki co wywindował się na wysokie, czwarte miejsce, które dzieli z Michałem Kowalczykiem i Dawidem Wojtyrą. Cała trójka w weekend wyprzedziła trio ze szczebla centralnego - Igor Angulo, Vamara Sanogo i Valerijs Sabala tym razem swoje mecze kończyli bowiem bez goli.

Skoczów zaciera ręce
Z jesienią udanie pożegnali się również inni snajperzy z katowickich okręgówek. Nie zawiódł Patryk Dudziński, który pomógł Odrze Wodzisław zmienić na szczycie tabeli grupy III Unię Turza Śląska. Dwa trafienia zanotował Karol Kajda z Orła Miedary, do naszego "topu" wrócił zaś Łukasz Mieszczak z Siemianowiczanki. Podczas gdy gracze czterech grup szóstego szczebla zmagań udają się na zimowy odpoczynek, swój dorobek mogą jeszcze poprawić najlepsi snajperzy z okręgów częstochowskiego i bialskiego. Ręce zaciera zwłaszcza Marcin Jaworzyn. Najlepszy snajper bezapelacyjnie liderującego tabeli BLO Beskidu Skoczów ma jeszcze w zanadrzu... trzy spotkania! Poza tym z góry na listopad zaplanowanym, wraz z kolegami z drużyny rozegra jeszcze zaległe starcia z rezerwami Rekordu i Góralem Żywiec. W przyszłym tygodniu zaległości odrobi także część śląskich IV-ligowców. Wśród nich Kamil Zalewski i Jacek Jarnot, którzy w sobotę staną naprzeciwko sobie w meczu Warty Zawiercie z RKS-em Grodziec.

Ósma Liga Mistrzów
Od początku całej zabawy wiedzieliśmy, że im dalej w las, tym trudniej będzie utrzymać się w naszej klasyfikacji piłkarzom, którzy punktują w niej za jedno oczko. Tym większe brawa za regularność dla przedstawicieli A i B-klasowych zespołów, którzy uparcie trzymają się czołówki "Złotego Szczewika". Damian Różański z Unii Strzybnica tym razem ukłuł dwukrotnie Orła Białego z Piekar Śląskich. W górę konsekwentnie pnie się również Emil Adamczyk z Orła Jankowice, a Artur Sobala z MKS-u Radziejów hat-trickiem strzelonym MKS-owi Żory też - przynajmniej na jakiś czas - zapewnia sobie miejsce wśród najlepszych snajperów w województwie. Szokujące wieści dobiegły nas jedynie z Orzepowic. Miejscowy Zuch - Kamil Mrozek - na listę strzelców w starciu z Płomieniem Ochojec nie wpisał się ani razu!


 

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak precyzyjne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt


*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

autor: ŁM

Przeczytaj również