W Tychach powstanie galeria sportu

05.03.2015
Na Stadionie Miejskim w Tychach utworzona zostanie Tyska Galeria Sportu. Pierwsze tego typu miejsce na Śląsku.
gkstychy.info/P.Hołojda
Muzeum Miejskie w Tychach będzie miało nowy oddział. Na Stadionie Miejskim powstanie Tyska Galeria Sportu. Jak przekonuje dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach pani Aleksandra Matuszczyk nie będzie to stereotypowe muzeum, a nowoczesna galeria, którą będą z przyjemnością zwiedzać nie tylko tyszanie, ale mieszkańcy całej aglomeracji.

„Mam nadzieję, że będziemy czerpać z najlepszych wzorców. Jesteśmy po wizytach w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz muzeum na stadionie Legii Warszawa. To są te miejsca, które będą dla nas punktem odniesienia” - mówi pani dyrektor.

Galeria będzie związana nie tylko z hokejem czy piłką nożną. Z Tychami związanych jest wielu ludzi sportu. Mamy medalistów olimpijskich, boksera Henryka Średnickiego, siatkarskie „złotka” i wielu innych wybitnych sportowców. Tak więc w Tyskiej Galerii Sportu atrakcji z pewnością nie zabraknie.

„To będzie galeria pulsująca, inspirująca, multimedialna” – dodaje Piotr Zawadzki, który jest koordynatorem merytorycznym tego projektu.

Tychy będą pierwszym miastem na Śląsku z tego typu galerią. Otwarcie planowane jest na październik tego roku.
źródło: sportslaski.pl/gkstychy.info
autor: Michał Piwoński

Przeczytaj również