W Tychach niezły Meksyk. Przy Edukacji rozpoczęto testowanie

17.01.2019

Aż  trzech zawodników z Meksyku przejdzie testy w pierwszoligowym GKS-ie Tychy. Już dziś w klubie pojawił się pierwszy z grona piłkarzy z Ameryki Północnej – pozostali rozpoczną treningi przy Edukacji w najbliższy poniedziałek.

Łukasz Sobala/PressFocus

Jako pierwszy treningi w tyskim klubie rozpoczął 23-letni Mauricio Enrique Moreno Ramírez. Zawodnik może występować na pozycji pomocnika jak i napastnika, ale w Internecie nie ma zbyt wielu informacji na temat jego wcześniejszej przynależności klubowej. Według portalu ligamx.net, Moreno w trakcie swojej kariery głównie reprezentował barwy klubów z trzeciej ligi (m.in. Tulyehualco czy Patriotas de Córdoba), a ostatnim zespołem 23-latka była drużyna Coyotes de Tlaxcala.

Co ciekawe, zawodnik mógł trafić do Polski już w listopadzie zeszłego roku. Jak informował Mateusz Miga na łamach katowickiego „Sportu”, Moreno był przymierzany do Wisły Kraków, a piłkarz oglądał nawet z trybun mecz Wisły z Zagłębiem Sosnowiec. Transfer ofensywnego zawodnika miał zbiec się z ofertą sponsorską dla zespołu z Krakowa, związaną z chęcią promocji jednego z regionów turystycznych Meksyku. Inwestorzy z Ameryki Północnej byli nawet gotowi pokrywać wynagrodzenie zawodnika przez pół roku, byle tylko sztab szkoleniowy Wisły mógł dokładnie przyjrzeć się Meksykaninowi. 

W poniedziałek do drużyny GKS-u dołączy dwóch kolejnych zawodników, Carlo Alfredo Licona Islas i Manuel Ponce García. Pierwszy z wymienionych piłkarzy to 26-letni pomocnik, który od 2017 roku był związany z klubem z najwyższej klasy rozgrywkowej, Lobos BUAP. Zawodnik występował jednak przede wszystkim w rezerwach tegoż zespołu, a w dwóch ostatnich sezonach rozegrał 30 spotkań.

Ponce García z kolei ma 20 lat i część swojej juniorskiej kariery spędził w szkółce Pumas UNAM. W ostatnich miesiącach zawodnik występował jednak w zespole Club Canoneros Marina, który został założony z inicjatywy... marynarki wojennej Meksyku. W drużynie, występującej aktualnie na trzecim poziomie rozgrywkowym, zawodnik rozegrał 9 spotkań i zdobył jedną bramkę.

Cała trójka będzie obserwowana przez sztab szkoleniowy do 3 lutego. Już wczoraj testy przy Edukacji rozpoczął za to 21-letni Paweł Szołtys. W 2007 roku napastnik dołączył do szkółki GKS-u Katowice, a Bukową opuścił dopiero 10 lat później. Na zapleczu Ekstraklasy zawodnik wystąpił w 40 spotkaniach, w których zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Przez ostatnie pół roku Szołtys występował w trzecioligowym KP Starogard Gdański, ale w 9 rozegranych spotkaniach strzelił tylko jednego gola. 
 

źródło: własne/gkstychy.info
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również