W Jastrzębiu pierwsze decyzje. Ale nadal brak tej najważniejszej...

22.06.2021

Cały czas trwa stan niepewności w GKS-ie Jastrzębie. Z klubu napływają informacje dotyczące zmian w kadrze, ale do wiadomości nie podano wciąż tej najważniejszej, kto będzie nowym trenerem I-ligowca. Tylko jednak jakaś katastrofa mogłaby spowodować, że w przyszłym sezonie jastrzębian nie poprowadzi Jacek Trzeciak.

PressFocus

W tej sprawie wszystko właściwie jest już zapięte na ostatni guzik. Jacek Trzeciak tuż po zakończeniu sezonu rozstał się ze swoim dotychczasowym klubem, Olimpią Elbląg, gdzie pracował przez ostatnich kilka miesięcy. Klub z województwa warmińsko-mazurskiego udało mu się uratować przed spadkiem, ale dalej trenerem w tym klubie już nie będzie. W Jastrzębiu natomiast miał mu pomagać w nowej misji Roland Buchała. 37-letni szkoleniowiec przez lata związany był z Rybnikiem, tam współpracował właśnie także z Jackiem Trzeciakiem. Buchała prowadził ROW 1964 Rybnik jeszcze całkiem niedawno, w trzeciej lidze. Przestał być on trenerem drużyny pod koniec maja, ale do końca sezonu pracował jeszcze z juniorami starszymi tego klubu. Są też jednak inne opcje, jeżeli chodzi o kształt sztabu szkoleniowego GKS-u. Być może z Trzeciakiem będzie pracował znany również na Śląsku Jakub Dziółka, ale nie można także wykluczyć, że pozostanie w tej roli również Łukasz Włodarek.

Brak trenera nie przeszkadza jednak jastrzębianom w podejmowaniu kluczowych decyzji w kwestii przygotowań do sezonu. Na pierwszym treningu po letniej przerwie piłkarze pierwszoligowca spotkają się 30 czerwca, w przyszłą środę. W trakcie okresu przygotowawczego GKS trenować będzie na własnych obiektach. Zaplanowano także rozegranie minimum czterech meczów sparingowych, a pierwszym rywalem będzie Ruch Chorzów. Ten mecz z kolei odbędzie się 7 lipca. Inauguracja pierwszoligowego sezonu została zaplanowana na przełom lipca i sierpnia.

Wiadomo już, że w barwach GKS-u w przyszłym sezonie nie zagra czterech piłkarzy. Z klubu odchodzą pomocnicy Patryk Skórecki i Konrad Sieracki. Wygasający 30 czerwca kontrakt z grającym od trzech sezonów w Jastrzębiu Skóreckim nie zostanie przedłużony. Konrad Sieracki po okresie wypożyczenia wraca do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Taki sam los co Sierackiego spotyka 22-letniego Jakuba Apolinarskiego i 20-letniego Kryspina Szcześniaka. Obaj byli do Jastrzębia jedynie wypożyczeni, odpowiednio z Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin. Zwłaszcza nieobecność tego drugiego będzie bardzo bolesna – był on bowiem podstawowym młodzieżowcem GKS-u.

Przeczytaj również