Uwaga na "Bizaka"

02.09.2008
- Przystępujemy do meczu żądni zmazania placy, jaką daliśmy w Jarocinie. Dobrze, że tak szybko będziemy mieli okazję do rehabilitacji - mówi Krzysztof Bizacki, napastnik GKS Tychy. Jego zespół zagra jutro z Rakowem Częstochowa.

To będzie prawdziwe wydarzenie ósmej kolejki zachodniej grupy II ligi. Do Tychów przyjeżdza Raków Częstochowa. Paradoksalnie, będący zdecydowanie wyżej w tabeli GKS przegrał w niedzielę z Jarotą Jarocin. Zamykający do soboty tabelę Raków w końcu zaznał smaku zwycięstwa. W starciu z Zawiszą Bydgoszcz.

 

- Przystępujemy do meczu żądni zmazania placy, jaką daliśmy w niedzielę w Jarocinie. Dobrze, że tak szybko będziemy mieli okazję do rehabilitacji - twierdzi Krzysztof Bizacki, napastnik tyskiej jedenastki. - Dzisiaj trener Damian Galeja nakreślił nam styl, jaki prezentuje zespół z Częstochowy. Musimy uważać na tego przeciwnika. Osobiście mogę powiedzieć wiele o mocnych i słabych stronach Tomka Foszmańczyka i Mateusza Bukowca. Grałem z nimi odpowiednio w Ruchu Chorzów i Koszarawie Żywiec - uśmiecha się popularny "Bizak". W zespole gospodarzy zabraknie najprawdopodobniej kontuzjowanego Łukasza Weseckiego.

 

Po zwycięstwie nad Zawiszą w szeregach drużyny spod Jasnej Góry panuje duży optymizm. - Ten sukces nas podbudował. Na pewno stać nas teraz na zwycięstwo z każdym rywalem z naszej grupy - uważa Mateusz Bukowiec, pomocnik Rakowa. - Wraz z przyjściem trenera Leszka Ojrzyńskiego nasza gra uległa zmianie. Inaczej pracujemy, stosujemy inne schematy. W meczu z GKS nie mamy zamiaru poświęcać uwagi poszczególnym zawodnikom rywala. Patrzymy na nich raczej przez pryzmat całego zespołu, chociaż... na Krzysia Bizackiego trzeba uważać - śmieje się gracz wypożyczony na Limanowskiego z Zagłębia Lubin.

 

MKS Kluczbork podejmie na własnym terenie Chemika Police, który nie tak dawno wygrał w Sosnowcu z Zagłębiem. - Szanujemy rywali, ale zadowoli nas tylko zwycięstwo - mówi Waldemar Sobota, napastnik MKS. - Zmiany w składzie? Spodziewam się, że wybiegniemy w identycznym zestawieniu, jak w weekend. Nie zmienia to faktu, że odczuwamy jeszcze lekkie zmęczenie dalekim wyjazdem do Słubic - uważa zawodnik Kluczborka.

 

Program kolejki:

 

Środa

16.00 GKS Tychy - Raków Częstochowa

16.00 Czarni Żagań - Polonia Słubice

16.00 MKS Kluczbork - Chemik Police

17.00 Unia Janikowo - Gawin Królewska Wola

17.00 Victoria Koronowo - Nielba Wągrowiec

17.00 Miedź Legnica - Lechia Zielona Góra

18.00 Pogoń Szczecin - Jarota Jarocin

18.00 Zawisza Bydgoszcz - Elana Toruń

19.00 Zagłębie Sosnowiec - Kotwica Kołobrzeg

autor: Kamil Kwaśniewski

Przeczytaj również