Udany rewanż JKH, Polonia walcząca do końca

14.10.2018

JKH GKS Jastrzębie efektownie rozprawił się z PGE Orlikiem Opole, z kolei Węglokoks Kraj Polonia Bytom stoczyła bardzo wyrównany pojedynek z Comarch Cracovią. W ostatniej minucie doprowadziła do remisu i okazała się lepsza w dogrywce.

Łukasz Sobala/Press Focus

W piątek JKH GKS Jastrzębie przegrał w Opolu po dogrywce. Dzisiaj jastrzębianie rozkręcali się z tercji na tercję i w każdej kolejnej części gry strzelali o jednego gola więcej. JKH zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ma punkt straty do GKS-u Tychy i 10 "oczek" mniej od Taurona KH GKS-u Katowice, który rozegrał dwa mecze więcej.

JKH GKS Jastrzębie - PGE Orlik Opole 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1:0 - Tomasz Kulas - Tobiasz Bigos, Tomáš Komínek, 09:00
2:0 - Peter Fabuš, 26:51 (rzut karny)
3:0 - Martin Kasperlík - Jan Homer, 31:56
4:0 - Dominik Nahunko - Kamil Świerski, Dominik Jarosz, 45:19
5:0 - Dominik Paś - Peter Fabuš, Martin Kasperlík, 47:32 5/4
6:0 - Tomáš Komínek - Radosław Nalewajka - Jakub Gimiński, 55:27, 4/5

JKH: Raszka - Michałowski, Homer; Kasperlik, Wałęga, Fabuš - Kubeš, Gimiński; Komínek, Kulas, R. Nalewajka - Bigos, Matusik; Paś, Wróbel, Ł. Nalewajka - Radzieńciak, Pelaczyk; Nahunko, Jarosz, Świerski. Trener: Robert Kaláber.

Orlik: Tolonen - Wojdyła, Kostek; Przygodzki, Szydło, Trandin - Bychawski, Gawlik; Wolkou, Jełakow, Głowin - Siepanow, Sznotala; Gorzycki, Skrodziuk, Svitac oraz Obrał i Rzekanowski. Trener: Jacek Szopiński.

Znacznie więcej emocji było w drugim pojedynku śląskiej drużyny. Węglokoks Kraj Polonia Bytom nie była faworytem w wyjazdowym starciu z Comarch Cracovią, ale pokazała, że ambicją można wiele osiągnąć. Trzykrotnie bytomianie doprowadzali do wyrównania, a ten trzeci raz - w ostatniej minucie spotkania. Przy wycofanym bramkarzu do stanu 3:3 doprowadził Błażej Salamon. W dogrywce gola na wagę wygranej Polonii zdobył Filip Stoklasa.

Comarch Cracovia - Węglokoks Kraj Polonia Bytom 3:4 d. (1:1, 1:1, 1:1, 0:1)
1:0 - Mateusz Bepierszcz - Patryk Noworyta - Michal Vachovec, 11:18
1:1 - Karol Wąsiński - Błażej Salamon, 14:46
2:1 - Mateusz Bepierszcz - Michal Vachovec, 29:05
2:2 - Marcin Frączek - David Turoň - Jakub Jaworski, 39:30
3:2 - Mateusz Bepierszcz - Patryk Noworyta, 41:20 4/5
3:3 - Błażej Salamon - Matej Cunik - Filip Stoklasa, 59:12
3:4 - Filip Stoklasa - David Turoň, 64:49

Cracovia: Bacashihua - Kruczek, Sordon; Drzewiecki, Švec, Zygmunt - Rompkowski, Noworyta; Bepierszcz, Vachovec, Csamangó - Musioł, Szurowski; Kamiński, Domogała, Brynkus oraz Kamienieu; Dziurdzia.

Polonia: Kraus - Cunik, Stępień; Salamon, Krzemień, Wąsiński - Turoň, Bodora; Stoklasa, Frączek, Jaworski - Kamieniecki, Stawisskij; Samusienka, Kukuszkin, Dybaś - Gajdzik, Anklewicz; Mularczyk, Filip, Sroka.