Trzy gole naszych. Czesi pokonani

11.10.2018

Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała Czechów, a wszystkie bramki strzelali piłkarze z naszych klubów.

Adam Starszynski/Press Focus

Polacy zaczęli wyśmienicie i już po kilkunastu minutach prowadzili 3:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Puchacz z GKS-u Katowice, a chwilę później gola zdobył - po rzucie karnym - jego kolega z drużyny, Adrian Łyszczarz. Jakby tego było mało, za chwilę sędzia podyktował kolejną "11", którą tym razem skutecznie wykonał Jakub Moder z Odry Opole.

W meczu, który rozegrany został w Łodzi, wystąpiło więcej piłkarzy z naszych klubów - od pierwszej minuty grali także Serafin Szota z Odry Opole i Adrian Gryszkiewicz z Górnika Zabrze, który jednak został zmieniony po pół godziny gry.

Spotkanie odbyło się w ramach turnieju Elite League. To pierwsze punkty w tych rozgrywkach "Biało-czerwonych", prowadzonych przez trenera Jacka Magierę. We wtorek Polacy zagrają na wyjeździe z Holandią.

Polska - Czechy 3:0 (3:0)
1:0 - Puchacz, 7'
2:0 - Łyszczarz, 11' (rzut karny)
3:0 - Moder, 16' (rzut karny)

Polska: Majecki - Szota, Walukiewicz, Sobociński, Gryszkiewicz (31' Steczyk) - Kanach, Moder (67' Kopacz) - Strózik (68' Gutowski), Łyszczarz (89' Makowski), Puchacz - Góral (79' Benedyczak).