Transfer - Banimex 3-1. Koniec marzeń o 5. miejscu

15.03.2015
Będzinianie odpadli z walki o 5. miejsce. W dwumeczu z Transferem Bydgoszcz dwukrotnie przegrali 1-3.
Wydarzenie:

W pierwszym secie Banimex wygrywał 21-18, by ostatecznie przegrać 22-25. Zwycięstwo Transferowi w tej partii zapewniła dobra gra Jakuba Jarosza, który najpierw wyprowadził zespół na prowadzenie 23-22, a następnie asem serwisowym zakończył seta.

Bohater:

Jakub Jarosz. Atakujący bydgoszczan kończył akcje z 52% skutecznością i zdobył 17 punktów. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo dobrze spisywał się w decydujących momentach meczu przechylając szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Plusy i minusy:

+ 21 punktów zdobył Michał Żuk. Popisał się 56% skuteczności w ataku.

+ Obie drużyny zdobyły po 8 punktów blokiem.

+ Banimex miał lepsze przyjęcie od gospodarzy, jednak nie miało to odzwierciedlenia w rezultacie.

+ Równie ważną postacią co Jakub Jarosz był w drużynie z Bydgoszczy Konstantin Cupković. Serb zdobył 15 punktów, pomagając drużynie w kluczowych momentach spotkania.

+ 100% skutecznością w ataku popisał się Tomasz Kowalski. Szkoda tylko, że miał jedną okazję do skończenia akcji...

- Drużyna Roberto Santilliego popełniła aż 31 błędów własnych. To zadecydowało o porażce.

- Słaby mecz Miłosza Hebdy, który na czwartego seta już nie wyszedł.