TMH Polonia – Orlik 5-1. Lepsi dwa razy z rzędu

18.02.2015
Przed tygodniem Polonia pokonała w Opolu ekipę Orlika 1-0. Wczoraj okazało się, że to nie był przypadek. Bytomianie ponownie odprawili z kwitkiem zespół Jacka Szopińskiego.
bytomski-hokej.pl
Faworytem meczu byli jednak goście. To przecież oni wygrali swoje dwa poprzednie spotkania, w przeciwieństwie do niebiesko-czerwonych, którzy w miniony weekend musieli uznać wyższość obu oponentów w Katowic.

We wczorajszej konfrontacji powyższe okazało się nie mieć jakiegokolwiek znaczenia. Już po pierwszej tercji Polonia prowadziła 1-0, a gdy podczas drugich 20 minut Andrzej Banaszczak oraz Mykyta Bucenko wywindowali prowadzenie gospodarzy na 3-0 było, mówiąc kolokwialnie, „posprzątane”.

Ostatnia część pojedynku to honorowe trafienie Harcharika dla opolan, na które bardzo szybko odpowiedziała Polonia. Najpierw trafił Karol Wąsiński, wynik meczu ustalił natomiast Błażej Salamon, strzelając na 5-1 w 53 minucie.

Dla bytomskiego teamu wczorajsza wygrana była jedną z czterech ostatnich okazji do zaprezentowania się na lodzie, podczas bieżących rozgrywek. Ostatni mecz sezonu 2014/15 TMH rozegra już 24 lutego.
autor: Miłosz Karski