TMH Polonia - Ciarko PBS 1-10. Klęska zgodnie z planem?

09.12.2014
Dwa niedawne spotkania bytomskiej Polonii, choć minimalnie przegrane, były jednak niezłymi występami niebiesko-czerwonych. Mimo tego ciężko dziś było mieć nadzieję na punkty w rywalizacji z wciąż aktualnymi mistrzami Polski.
bytomski-hokej.pl
Niespodzianki na gościnnym lodowisku w Jastrzębiu nie było. Mecz bez udziału publiczności, w którym tylko teoretycznie gospodarzem była Polonia, udowodnił że póki co różnica w poziomie gry między sanockim Ciarko PBS, a zespołem Mariusza Kiecy jest jednak spora.

Goście już po sześciu minutach prowadzili 3-0, po golach Pietrusa, Szinagla oraz Wilusza i choć bytomianie coś tam próbowali skonstruować, a nawet parokrotnie zagrozili bramce Pittona, to przewaga Ciarko nie podlegała dyskusji. W 12 minucie czwarte trafienie dla mistrzów kraju, a swoje drugie w tym spotkaniu, zaliczył Petr Szinagl, następnie kolejne dołożył ponownie Pietrus na nieco ponad minutę przed końcem pierwszej tercji i wówczas było już praktycznie po meczu.

Dwudziestu jeden widzów, którzy nie wiedzieć w jaki sposób pojawili się na wątpliwej jakości hokejowym widowisku, wynudziło się więc dość mocno podczas dwóch pozostałych odsłon pojedynku.

Końcowy rezultat rywalizacji na tafli „Jastoru” to 1–10 dla sanoczan i na nic zdał się tym razem kolejny niezły występ słowackiego defensora Polonii Tomasza Valeczko, który po poprzedniej kolejce ligowej został wybrany do najlepszej „szóstki” tamtej serii gier w ramach PHL.