Sonda: Tutaj chcą stadionu!

27.01.2015
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne w dzisiejszej piłce są stadiony. W naszym regionie co prawda kilka obiektów już się buduje, ale jest też kilka klubów, które grają na przestarzałych arenach.
Coraz poważniej o nowym stadionie mówi się w Chorzowie. Kilka dni temu zapadła decyzja, że miasto przeznaczy w tym roku 2,5 miliona złotych na przygotowania do modernizacji obiektu, którego budowa ma ruszyć w przyszłym roku. Trwają jeszcze rozmowy nad ostateczną pojemnością nowej areny "Niebieskich". Padł pomysł 12-tysięcznego stadionu z możliwością rozbudowy o 4 tysiące. Kibice chcą, by od razu pojemność wynosiła 16 tysięcy. Na Facebooku funkcjonuje profil "Stadion dla Ruchu", który zbiera wszystkich tych, którzy chcą nowego obiektu.
 

Bardzo prężnie na Facebooku działają kibice GKS-u Katowice, którzy ruszyli z dużą promocją profilu "Stadion dla Katowic", który zgromadził już ponad 15 tysięcy użytkowników. Fani do wsparcia akcji namówili wiele znanych osób, związanych nie tylko z piłką nożną. Na temat modernizacji obiektu przy Bukowej konkretów zbyt wielu nie ma, ale może czegoś więcej dowiemy się już niedługo - w czwartek ma dojść do spotkania w sprawie budowy, na które zaproszenie otrzymali kibice GieKSy.W III lidze nowoczesne areny nie są potrzebne, ale każdy, kto był na stadionie bądź też w budynku klubowym w Bytomiu wie, że sypiący się obiekt potrzebuje modernizacji. Prezydentowi Damianowi Bartyli marzy się sportowy kompleks, w skład którego wchodziłoby także lodowisko. Jesienią nawet zburzono trybunę wschodnią, ale na tym poprzestano. Stadion na 9 tysięcy miejsc i lodowisko z mogącą pomieścić 3 tysiące ludzie mają być gotowe w 2016 roku.Czekamy nie tylko na kolejne obiekty klubowe, ale też na ukończenie przedłużającej się w nieskończoność modernizacji Stadionu Śląskiego. Odkąd w 2011 roku cała Polska dowiedziała się o słynnych "krokodylach", budowa stoi w miejscu. Co jakiś czas poznajemy kolejne terminy ukończenia prac, ale czas leci, a w "Kotle Czarownic" nic się nie dzieje. Najważniejsze mecze reprezentacji Polski czy wielkie koncerty - powoli zapominamy, że mieliśmy to wszystko na wyciągnięcie ręki...

Gdzie najszybciej powinien powstać nowy stadion? Nasza sonda na ten temat znajduje się po prawej stronie artykułu.
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również