Snajper Śląska wróci do Jastrzębia

03.01.2020

Daniel Szczepan jest o krok od ponownego założenia koszulki GKS-u Jastrzębie. 24-letni napastnik prawdopodobnie wróci do ekipy I-ligowca po 1,5-rocznym pobycie w Śląsku Wrocław.

Rafał Rusek/PressFocus

Drużyna z południowej części województwa musiała znaleźć następcę wytransferowanego do ŁKS-u Łódź Jakuba Wróbla. 26-latek jesienią w dużej mierze stanowił o sile ofensywy ekipy trenera Jarosława Skrobacza, zdobywając dla GKS-u 8 goli i notując 6 asyst. Najlepszego zdaniem kibiców piłkarza Jastrzębia w dotychczasowej części sezonu najprawdopodobniej zastąpi doskonale znany fanom Daniel Szczepan.

24-latek podczas pierwszego pobytu przy Harcerskiej wydatnie przyczynił się do marszu GKS-u z III do I ligi. Na poziomie makroregionu w sezonie 2016/17 zdobył 17 goli, a w czasie swoich pierwszych rozgrywek na szczeblu centralnym dołożył kolejnych 13. Opuścił zespół trenera Skrobacza jeszcze zanim ten zainaugurował zmagania na zapleczu Ekstraklasy. Po utalentowanego gracza zgłosił się bowiem Śląsk Wrocław.

W pierwszym sezonie swojego pobytu na Dolnym Śląsku Szczepan nie przebił się do podstawowego składu wrocławian. Swoimi golami pomógł za to rezerwom w awansie do III ligi. Jego sytuacja miała się poprawić po odejściu z klubu Marcina Robaka. Pochodzący z Rydułtów snajper sezon 2019/20 zainaugurował nawet w wyjściowej "jedenastce" Śląska, ale szybko stracił miejsce w składzie, do końca jesieni zaliczając tylko mniej lub bardziej krótkie epizody.

Szczepan jest związany ze Śląskiem kontraktem obowiązującym do końca czerwca tego roku. Piłkarz do Jastrzębia wróci jednak prawdopodobnie jeszcze tej zimy. GKS pozyska go na zasadzie transferu definitywnego. 

autor: ŁM

Przeczytaj również