Skrzydłowy Górnika na wypożyczenie? Chcą go I-ligowcy

27.02.2019

Wiele wskazuje na to, że jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego klub zmieni jeden z zawodników Górnika Zabrze. Mowa o Danielu Smudze, który tej wiosny ma minimalne szanse na regularne występy w Ekstraklasie.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Zabrzanie biorą pod uwagę wypożyczenie 22-letniego skrzydłowego, który jesienią 9-krotnie wybiegał w podstawowym składzie swojej drużyny. Zimą stał się jednak "ofiarą" zmian kadrowych, jakie zaszły w zespole trenera Marcina Brosza. Ofensywny piłkarz musiałby dziś rywalizować o miejsce w składzie choćby z Giannisem Mystakidisem wypożyczonym z PAOK-u Saloniki, czy wykupionym z Septemvri Sofia Ishmaelem Baidoo.

Smuga, który na Roosevelta trafił rok temu z III-ligowej Victorii Sulejówek otwarcie sezonu miał obiecujące. Strzelał gole w dwóch meczach eliminacji do Ligi Europejskiej, on jako pierwszy w rozgrywkach trafił również do siatki rywala w meczach Ekstraklasy. Po czterech ligowych kolejkach miał na koncie jedną bramkę i dwie asysty, później jednak z trafień cieszył się jeszcze tylko przy okazji pucharowego starcia z Unią Hrubieszów. Z biegiem czasu na boiskach elity dostawał coraz mniej minut. Na ostatnie 8 meczów tylko dwa razy wchodził na murawę z ławki rezerwowych, z reguły nie mieszcząc się w meczowej kadrze.

Pozyskaniem - na zasadzie wypożyczenia - wychowanka MOSiR-u Mińsk Mazowiecki jest zainteresowany odbudowujący w pośpiechu I-ligową kadrę Stomil Olsztyn. Co ciekawe ekipa z Warmii chętnie widziałaby u siebie również grającego w rezerwach 14-krotnych Mistrzów Polski Patryka Barana. Na twitterowym koncie użytkownika Janekx89 pojawiła się jednak informacja, że do gry o Smugę włączyły się również Wigry Suwałki i to do tego klubu bliżej na dziś 22-letniemu piłkarzowi.

autor: ŁM

Przeczytaj również