Siatkarze GKS-u Katowice triumfują w pierwszym meczu sezonu

04.10.2015
Dwa dni po podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy TKKF Czarnymi Katowice a GKS-em Katowice siatkarze katoiwckiego klubu w dalekich Suwałkach walczyli o pierwsze ligowe punkty.
Marcin Gruszczyński
Siatkarze GKS-u Katowice pokonali na wyjeździe Ślepsk Suwałki 3:1 (27:25, 15:25, 15:25, 20:25) w pierwszym, historycznym meczu nowej sekcji.

Pierwszy set nie ułożył się jednak po myśli trenera Grzegorza Słabego. Zawodnicy zespołu z Suwałk grali bardzo dobrze w ataku, nie pozwalając gościom na zbyt wiele w obronie i zakończyli pierwszą odsłonę spotkania wynikiem 27:25.

Dwa kolejne sety rozgrywane były już jednak jedynie pod dyktando siatkarzy GKS-u, którzy dwukrotnie wygrali w stosunku 25:20.

Czwarty set lepiej rozpoczęli siatkarze z Suwałk, jednak katowiczanie zachowali zimną krew, kilkukrotnie świetnie zagrali blokiem i zwyciężyli 25:20.

Z udanej inauguracji cieszył się trener Słaby:
„Bardzo cieszy fakt, że po pierwszym przegranym secie nie podłamaliśmy się i ze spokojem wyszliśmy na drugiego seta. W drugim i trzecim secie bardzo dobrze czytaliśmy grę rywali i świetnie graliśmy blokiem. W czwartym secie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę przez co wkradło się w nasze poczynania trochę niepewności. Mimo że udało się zwyciężyć to ze spokojną głową podchodzimy do kolejnych spotkań”.

Najbliższe spotkanie siatkarska GieKSa rozegra już 10-ego października, a jej przeciwnikiem będzie Camper Wyszków. Mecz zostanie rozegrany w hali Kolejarz w Katowicach.

Warto zaznaczyć, że rozwija się również dział marketingu sekcji siatkówki, a pierwszym krokiem jest utworzenie klubowego fanpage na Facebooku, który można zobaczyć TUTAJ
źródło: SportSlaski.pl/Gieksa.pl
autor: Marcin Gruszczyński