Ruszyła pogoń za Królem Igorem!

20.03.2019

Igor Angulo wykorzystał zimowy sen napastników z niższych lig i uciekł goniącym go snajperom w klasyfikacji "Złotego Szczewika". W miniony weekend na dobre wróciły jednak rozgrywki regionalne, a kilku graczy od razu wysłało sygnał, że z walki o trofeum nie zamierza rezygnować.

Sześć goli od ostatniego, ubiegłorocznego notowania klasyfikacji "Złotego Szczewika" Igor Angulo. Napastnik Górnika eksplodował formą zwłaszcza na wiosnę, w pięciu ligowych meczach pięciokrotnie trafiając do siatki przeciwników. W miniony weekend dwukrotnie pokonywał Jasmina Buricia z Lecha Poznań, stając się wyraźnym liderem nie tylko naszej zabawy, ale też Lotto Ekstraklasy.

Wyczyny Hiszpana nie pozostały bez odpowiedzi snajperów z niższych szczebli rozgrywek. Gdy tylko ruszyły katowickie okręgówki przypomniał o sobie Dawid Hanzel, który wziął udział w demolce urządzonej przez jego Unię Turza ekipie Rafako Racibórz. Wpakował rywalom 5 goli, 3 z nich strzelił między 70 a 75 minutą, zdążył jeszcze asystować kolegom przy kolejnych trafieniach i poprowadził zespół po trzy punkty, które pozwoliły podopiecznym trenera Marcina Malinowskiego na dogonienie liderującej tabeli Odrze Wodzisław.

Amunicję na ligowe batalie solidnie przygotował również Kamil Wojtyra ze Znicza Kłobuck. Częstochowska okręgówka rozgrywki wznowiła już tydzień temu, a bramkostrzelny napastnik w dwóch starciach w sumie pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. W okolicach "Jasnej Góry" znowu strzelają zresztą jak na zawołanie. Licznik regularnie bije choćby Michałowi Kowalczykowi i Andrzejowi Boguckiemu z Warty Mstów. Duet w tym roku strzelił już 7 goli, a w całym sezonie ma na koncie 40 z 58 trafień notowanych przez 12. ekipę w stawce. Brawa za ostatni weekend należą się również Wojciechowi Podolakowi, który dwukrotnie trafił do siatki Zgody Zawada Książęca i jako jeden z zaledwie kilku A-klasowiczów dzielnie trzyma się w stawce czołowych snajperów w regionie.

Przypominamy: To przede wszystkim zabawa. Nie będziemy nikomu udowadniać, czy wartość worka goli strzelonych w okręgówce znaczy więcej, niż kilka trafień na szczeblu centralnym. Dla nadania klasyfikacji konkretnych ram - wzorem Europejskiego Złotego Buta - ustaliliśmy jednak konkretne współczynniki, zgodnie z którymi trafienia w poszczególnych rozgrywkach przeliczamy na punkty. Zdecydowaliśmy ułożyć to w następujący sposób:

Ekstraklasa: 4 punkty
I Liga: 3,5 punktu
II Liga: 3 punkty
III liga: 2,5 punktu
IV liga: 2 punkty
Okręgówka: 1,5 punktu
A, B i C-klasa: 1 punkt

 

*Uwaga: Statystyka tworzona jest na podstawie protokołów zamieszczanych w serwisie Łączy Nas Piłka.

Przeczytaj również