ROW i dwie wygrane więcej

07.02.2015
Udaną sobotę mają już w tej chwili piłkarze Energetyka. W dwóch rozegranych z samego rana sparingach, ROW odniósł dwa zasłużone zwycięstwa.
energetykrow.rybnik.pl
Najpierw, o 9:30, rybniczanie rozpoczęli mecz z Polonią Łaziska. Trzecioligowcy mogli w tym spotkaniu objąć prowadzenie, lecz nie wykorzystali rzutu karnego. Chwilę później sędzia podyktował kolejną jedenastkę, tym razem dla gospodarzy potyczki. Konrad Gilewicz strzelił nie do obrony i było 1-0 dla Energetyka.
Tym rezultatem zakończył się sparing z trzecioligowcem, w którym trener Prasoł dał szansę pokazania się głównie graczom spoza podstawowego składu ROW-u.
Popularny „Gilu”, zdobywając zwycięskiego gola, uczcił swoje własne urodziny, jakie obchodził zaledwie parę dni temu.

Kolejne spotkanie podopieczni Marcina Prasoła rozegrali o 11:30, a ich przeciwnikiem był tym razem czeski team z Petrovic.
Od pierwszej minuty zobaczyliśmy zestawienie ROW-u zbliżone do tego, jakie będzie pewnie stanowiło wyjściowy zestaw drużyny podczas ligowych bojów. Dopiero w drugiej połowie konfrontacji pojawili się na placu gry również gracze, którzy wystąpili w poprzednim pojedynku.

Rywalizację z Czechami Energetyk wygrał 2-1, po bramkach Sebastiana Musiolika i Marka Krotofila, strzelonych w samej końcówce meczu. Poniżej prezentujemy składy rybniczan w obydwu potyczkach:

ROW z Polonią: Kajzer – Markiefka, Grabiec, Janik, Groborz – Gilewicz, Staniczek, Spratek, Stebel, Popiela – Dudziński.

ROW z Lokomotivą: Rybicki – Borovićanin, Bedronka, Jary, Gojny – Siwek (88. Spratek), Muszalik, Krotofil, Sobczak, Jarka (72. Dudziński) – Musiolik (80. Gilewicz).
źródło: SportSlaski.pl/energetykrow.rybnik.pl
autor: Miłosz Karski