Resovia - BBTS 3-0. Bez szans z mistrzem

07.11.2015
Trzy sety i równo 80 minut potrzebowali siatkarze Resovii Rzeszów aby pokonać BBTS  Bielsko-Biała. W żadnym secie bielszczanie nie byli w stanie podjąć walki z mistrzem Polski.
Wydarzenie:

Jedynie w pierwszym secie BBTS postawił się faworyzowanemu rywalowi. Bielszczanie prowadzili po pierwszej przerwie technicznej 8-6, a na drugiej tracili do gospodarzy zaledwie punkt. Szalę zwycięstwa rzeszowianie przechylili na swoją stronę dopiero w końcówce seta.

Bohater:

Bartosz Kurek. Atakujący Resovii zdobył 15 punktów z ponad 60% skutecznością w ataku. Ośmiokrotnie swoimi atakami przerywał serie punktowe bielszczan.

Plusy i minusy:

+ Najskuteczniejszy w barwach BBTS-u był zmiennik, Paweł Gryc. Zapisał na swoim koncie 11 punktów.

+ Zarówno gospodarze jak i goście zdobyli po 6 punktów blokiem. To jedyna równa dla obu drużyn statystyka tego meczu.

+ Tylko 4 błędy własne więcej popełnili siatkarze spod Klimczoka. 19-23 - tak wygląda stosunek podarowanych przeciwnikowi punktów.

- BBTS przegrywa drugi mecz w tym sezonie. Bielszczanie zajmują 11. miejsce z jednym punktem na swoim koncie.

Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 3-0 (25-21, 25-17, 25-18)

Resovia: Kurek, Dryja, Drzyzga, Śliwka, Pashytsky, Penczew, Wojtaszek (libero) oraz Schoeps, Tichacek, Achrem
Trener: Andrzej Kowal

BBTS: Krulicki, Pilarz, Janeczek, Kapelus, Wika, Sacharewicz, Lewis (libero) oraz Kwasowski, Gryc, Neroj, Bogdan.
Trener: Krzysztof Stelmach