Raków nadal czeka

28.08.2008
- Chcąc myśleć o odegraniu czołowej roli w lidze musimy takie spotkania wygrywać - uważa Dawid Nowacki, obrońca MKS Kluczbok, który zmierzy się na wyjeździe z Polonią Słubice.

Sześć kolejek sezonu za nami, a Raków Częstochowa wciąż pozostaje jedynym zespołem, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa. Częstochowscy kibice wiążą duże nadzieje z osobą Leszka Ojrzyńskiego, który w poprzednim tygodniu objął drużynę. W sobotę na Limanowskiego przyjeżdża Zawisza Bydgoszcz.- Wszystko zmierza w dobrą stronę - uważa Tomasz Foszmańczyk, zawodnik częstochowian. - Nowy szkoleniowiec kładzie szczególny nacisk na taktykę. To powinno przynieść efekty już w meczu z Zawiszą. Z utęsknieniem czekamy na pierwszy w tych rozgrywkach komplet punktów. Najwyższy już czas, by go zdobyć! - zaznacza pomocnik Rakowa. W osiągnięciu tego celu pomogą już Krzysztof Pyskaty z Kolejarza Stróże i Maksymilian Rogalski. Obaj będą grali w Częstochowie na zasadzie wypożyczeń.

 

Rozpędzony GKS Tychy jedzie natomiast do Jarocina. Aby dotrzeć na stadion Jaroty zespół będzie musiał przemierzyć grubo ponad trzysta kilometrów. - Tak długa podróż nie będzie miała dla nas negatywnych skutków, bo wyjeżdżamy dzień wcześniej - wyjaśnia Jarosław Zadylak, obrońca tyskiej jedenastki. - Byłbym ostrożny w upatrywaniu w nas faworyta tego meczu. W stawce pada tak wiele zaskakujących rezultatów, że trudno operować tym terminem - tonuje nastroje doświadczony gracz. Do treningów z resztą zespołu wrócili już Jarosław Luty i Krystian Odrobiński.

 

Jeszcze więcej czasu w autokarze spędzą piłkarze MKS Kluczbork, którzy zmierzą się w Słubicach z tamtejszą Polonią. - Pamiętamy rywala z minionego sezonu śląskiej III ligi. U nas padł bezbramkowy remis, w Słubicach gospodarze wygrali 1-0 - wspomina Dawid Nowacki, defensor wicelidera z Kluczborka. - Polonia znajduje się w dole tabeli, także tym bardziej będzie jej zależało na zwycięstwie. Ale jesteśmy na to gotowi. Chcąc myśleć o odegraniu czołowej roli w lidze musimy takie spotkania wygrywać - przekonuje Nowacki.

 

Program kolejki:

 

[b]sobota[/b]

13:00 Chemik Police - Victoria Koronowo

16:00 Gawin Królewska Wola - Lechia Zielona Góra

17:00 Raków Częstochowa - Zawisza Bydgoszcz

17:00 Elana Toruń - Czarni Żagań

17:00 Nielba Wągrowiec - Elana Toruń

17:00 Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo

19:00 Pogoń Szczecin - Miedź Legnica

 

[b]niedziela[/b]

15:00 Jarota Jarocin - GKS Tychy

17:00 Polonia Słubice - MKS Kluczbork

autor: Kamil Kwaśniewski

Przeczytaj również