Potwierdzone. Piotr Gruszka wraca do reprezentacji Polski!

08.05.2017
Piotr Gruszka został asystentem trenera reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgiego. Nie oznacza to jednak, że odchodzi z GKS-u Katowice.
Rafał Rusek/Press Focus
O tym, że Gruszka może zostać asystentem trenera reprezentacji mówiono już od kilku miesięcy. Dzisiaj plotki zostały potwierdzone. - To bardzo miłe, że ktoś docenił moją pracę i chce skorzystać z mojego doświadczenia. Spędziłem w kadrze dużą część życia i doskonale wiem, jak wyglądają zmagania na arenie międzynarodowej. Trener De Giorgi przedstawił mi swój pomysł na reprezentację i okazało się, że w bardzo podobny sposób podchodzimy do tego tematu. Chcemy stworzyć mocną grupę z charakterem i swoją tożsamością, której cel będzie prosty - wygrywać jak najwięcej - przyznał.

Gruszka niedawno przedłużył umowę z GieKSą i będzie łączył funkcję asystenta z pracą w Katowicach. - GKS wyraził zgodę na pracę Piotra Gruszki w sztabie reprezentacji Polski. Obowiązki wynikające z pracy trenera w klubie i w reprezentacji nie będą ze sobą kolidowały. Co więcej, jesteśmy dumni z docenienia naszego trenera. Uważamy, że jego doświadczenie zdobyte podczas 450 występów w biało-czerwonej koszulce pomoże obecnej reprezentacji w odniesieniu kolejnych sukcesów. Z kolei praca w sztabie kadry to okazja, by Piotr Gruszka jeszcze bardziej poszerzył swój warsztat, co przyniesie korzyści również GieKSie. Naszemu trenerowi, jak i całej reprezentacji, życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie - powiedział Wojciech Cygan, prezes GKS-u.
źródło: SportSlaski.pl / GKS Katowice

Przeczytaj również