Potwierdzone. "GieKSa" bierze pomocnika Odry

29.01.2019

Jakub Habusta przeszedł z Odry Opole do GKS-u Katowice. Czeski pomocnik we wtorek związał się z "GieKSą" półtorarocznym kontraktem.

Rafał Rusek/PressFocus

O zainteresowaniu Jakubem Habustą ze strony ekipy z Bukowej pisaliśmy niespełna dwa tygodnie temu. Katowiczanie byli mocno zdeterminowani by pozyskać czeskiego pomocnika, szybko doszli do porozumienia z jego dotychczasowym klubem, pozostało jednak uzgodnienie warunków kontraktu z samym piłkarzem. 25-latek miał również oferty z rodzimej ekstraklasy i rozważał powrót do kraju. 

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

Były reprezentant czeskiej młodzieżówki trafia do Katowic na zasadzie transferu definitywnego. Do Opola trafił 1,5 roku temu i był podstawowym zawodnikiem drużyny trenera Mariusza Rumaka.  Jesienią wystąpił w 18 ligowych meczach, tylko raz pojawiając się na boisku z ławki rezerwowych. W sumie defensywny pomocnik zagrał dla Odry 47 spotkań o punkty, zdobywając 4 gole i notując jedną asystę. W swojej karierze grał również dla Sigmy Ołomuniec.

- Po zmianie systemu gry chcieliśmy pozyskać kolejnego gracza na pozycję defensywnego pomocnika. Zależało nam na wysokim zawodniku o innych parametrach niż piłkarze, których mamy w składzie obecnie. Jakub Habusta wyróżnia się warunkami fizycznymi i szybkością. Swoimi umiejętnościami pasuje do potrzeb naszej drużyny. Ponadto doskonale zna warunki gry na poziomie 1 ligi. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i cieszymy się, że Jakub wzmocni naszą drużynę - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GieKSy, cytowany przez klubową stronę.

autor: ŁM

Przeczytaj również