Polka znowu w czołówce! "Małe niedowierzanie"

13.12.2018

Monika Hojnisz znowu w czołówce biathlonowych zawodów Pucharu Świata. Tym razem chorzowianka zajęła piąte miejsce w rozgrywanym w Hochfilzen sprincie.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Polka znowu była bezbłędna na strzelnicy, gdzie każdy jej strzał okazał się celny. Ten wyczyn pomógł w wywalczenia miejsca w ścisłej czołówce zawodów. Do drugiego w sezonie podium chorzowiance zabrakło niespełna 4 sekund! Z lepszym czasem na metę przybiegły Włoszka Dorothea Wierer i Finka Kaisa Makarainen, które na mecie dzieliło raptem 0,6 sekundy, oraz Rosjanka Jekaterina Jurłowa-Percht i Lisa Vittozzi z Włoch.

To kolejny świetny występ Hojnisz w tym sezonie. Dzięki wynikowi w Hochfilzen 27-latka plasuje się na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. - Temu co się teraz dzieje towarzyszy małe niedowierzanie. Wyniki w dotychczasowych startach powodują, że czekam na każdy kolejny bieg, bo chcę się utwierdzić w tym, że to nie przypadek. Z drugiej strony te rezultaty dają mi ogromną dawkę motywacji. Gdzieś w to głowie zaczyna mi się układać w jedną całość. Utwierdzam się w tym, że mogę, że potrafię - mówiła na mecie czwartkowej konkurencji Hojnisz, cytowana przez stronę biathlon.pl.

Wyniki zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen:
1. Dorothea Wierer (ITA) 21:04.9  jeden strzał niecelny
2. Kaisa Makarainen (FIN) +0.6 jeden strzał niecelny
3. Jekaterina Jurłowa-Percht (RUS) +24.4
4. Lisa Vittozzi (ITA) +25.3 jeden strzał niecelny
5. Monika Hojnisz (POL) +28.2
---
48. Kamila Żuk (POL) +1:54.1 trzy strzały niecelne
---
61. Kinga Zbylut (POL) +2:14.7 dwa strzały niecelne
---
85. Karolina Pitoń (POL) +3:23.7 trzy strzały niecelne

źródło: SportSlaski.pl/biathlon.pl
autor: ŁM

Przeczytaj również