Oferta dla młodych. W Szczyrku szukają nowych mistrzów dyscyplin zimowych!

16.05.2019

Bogatą ofertę dla swoich uczniów na kolejny rok szkolny 2019/2020 przygotowała Szkoła Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Szczyrk z siedzibą w Buczkowicach.

Norbert Barczyk/PressFocus

Prowadzona obecnie rekrutacja dotyczy przede wszystkim klas licealnych. Do SMS-u dołączyć mogą zarówno absolwenci gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Nowością jest natomiast nabór pod kątem „podstawówki", ze szczególnym uwzględnieniem najstarszych klas 6, 7 i 8. To o tyle ważne, że po likwidacji gimnazjów umożliwia prowadzenie jednolitego systemu szkolenia w połączeniu z nauką w perspektywie kilku lat.

Szkolenie sportowe w SMS Szczyrk, dla którego organem prowadzącym jest samorząd powiatu bielskiego, niezmiennie realizowane jest w pięciu dyscyplinach. Szkolna oferta to nie tylko najbardziej popularne skoki i biegi narciarskie, ale również łącząca je kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie oraz snowboard.

Placówka stacjonująca w Buczkowicach systematycznie rozwija się. Pochwalić się może już obecnie nowoczesną i multimedialną bazą edukacyjną, czy pracowniami językową oraz komputerową. Dysponuje także własnym internatem, który pozwala na zakwaterowanie uczniów z dalszych rejonów Polski. Latem z kolei dobiegnie końca budowa długo wyczekiwanej hali sportowej dla SMS-u, wyposażonej ponadto m.in. w siłownię oraz profesjonalną odnowę biologiczną.

Wszystkie najważniejsze informacje związane z rekrutacją do SMS Szczyrk dostępne są na stronie internetowej placówki – http://smsszczyrk.pl/pl/8/a/rekrutacja.

źródło: SMS w Szczyrku

Przeczytaj również