Podgrzewane, oświetlone, jeszcze w tym roku. Górnik będzie miał gdzie trenować

08.07.2020

W Zabrzu wykonują kolejny krok w kierunku poprawy boiskowej infrastruktury. W piątek mają zostać otwarte koperty z ofertami na budowę nowego boiska treningowego przy stadionie Górnika. Na tym jednak nie koniec.

 

Łukasz Sobala/PressFocus

Jeszcze kilka lat temu, w momencie budowy nowego stadionu Górnika, rozważano możliwość oddania pobliskich terenów pod użytek komercyjny. Teraz jednak mają służyć piłkarzom i drużynie Marcina Brosza. Szczegółowy harmonogram odnośnie powstawania treningowego boiska poznamy zapewne w najbliższych dniach, ale całość ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Boisko ma być podgrzewane i oświetlone. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4,5 miliona złotych.

Górnik na ten cel otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie 2 milionów złotych. - Dofinansowujemy budowę płyty pełnowymiarowej, podgrzewanej wraz z oświetleniem, która docelowo będzie służyła piłkarzom Górnika - mówił w połowie ubiegłego roku ówczesny minister Sportu i Turystyki Witold Bańska podczas wizyty w Zabrzu. Dodał, że oprócz budowy boiska treningowego za ministerialne pieniądze wyremontowana zostanie również hala sportowa w Zabrzu.

Obiekt MOSiR przy ulicy Matejki zyska sztuczną nawierzchnię, dzięki czemu młodzież będzie mogła korzystać z pełnowymiarowego boiska pod dachem. W tym wypadku Ministerstwo Sportu wyłoży połowę z dwóch milionów złotych, jakie są niezbędne na tą inwestycję.

To nie jedyne zmiany infrastrukturalne w Zabrzu. W maju w ramach pilotażowego programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło, że do miasta trafią trzy miliony złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę byłego stadionu klubu sportowego "Koksownik" przy ul. Rataja oraz budowę zadaszenia i zaplecza. Odmieniony ośrodek będzie mógł się przede wszystkim pochwalić przykrytym boiskiem treningowym, z którego mają korzystać między innymi młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej. Obiekt ten ma być gotowy do końca 2022 roku. Prace rozpoczną się jesienią, a całość ma kosztować co najmniej sześć milionów złotych.

autor: Tadeusz Danisz

Przeczytaj również