Pierwsze ruchy Artura Płatka. Dwójka nowych na pokładzie!

11.01.2019

Z dwójką nowych obcokrajowców i z Łukaszem Wolsztyńskim wyjechali na Cypr piłkarze Górnika Zabrze. Podopieczni trenera Marcina Brosza zbroją się i trenują przed wiosenną batalią o utrzymanie w Ekstraklasie, a Artur Płatek - pełnomocnik zarządu odpowiedzialny za transfery - finalizuje pierwsze wzmocnienia.

Norbert Barczyk/PressFocus

Rano informowaliśmy, że niepewne są losy dwójki bliźniaków z Roosevelta. Ostatecznie Łukasz Wolsztyński doszedł do porozumienia z klubem i wsiadł do autokaru wiozącego drużynę na lotnisko, z którego ekipa 14-krotnych Mistrzów Polski wyleciała do Protaras. 24-latek podpisał umowę, która będzie ważna przez najbliższe dwa lata. W kraju został jego brat. Rafał, którego umowa wygasa za sześć miesięcy wiosnę spędzi na wypożyczeniu, lub w III-ligowych rezerwach.

Zgodnie z zapowiedziami piłkarzem Górnika został Martin Chudy, który podpisał kontrakt do końca przyszłego sezonu. Bramkarz Spartaka Trnava został wykupiony z ekipy Mistrza Słowacji, której był ostatnio podstawowym zawodnikiem. 30-latek jesienią grał nie tylko w lidze, ale i w 12 spotkaniach europejskich pucharów. Jego zespół najpierw walczył o Ligę Mistrzów, eliminując po drodze m.in. warszawską Legię i odpadając dopiero po dogrywce w rewanżowym meczu z serbską Crveną Zvezdą. Później Słowacy rywalizowali w grupie Ligi Europy. W ich grupie najlepsze okazało się chorwackie Dinamo Zagrzeb, punkt więcej zebrali także piłkarze tureckiego Fenerbahce. Spartak - w dużej mierze dzięki dobrej postawie bramkarza (na tym etapie zmagań trzykrotnie zachował czyste konto) wyprzedził za to belgijski Anderlecht.

"Rzutem na taśmę" do zespołu dołączył także Gruzin Valeriane Gvilia. Reprezentant swojego kraju (19 meczów i dwa gole) został wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern. 24-letni środkowy pomocnik jesienią zagrał w 11 meczach szwajcarskiej ekstraklasy. Gvilia ma również obywatelstwo ukraińskie i - co ciekawe - w przeszłości wystąpił w kilku meczach tamtejszej młodzieżówki.

Kadra Górnika Zabrze na zgrupowanie w Protaras:

Bramkarze: Daniel Bielica, Martin Chudy, Tomasz Loska, Jakub Szymański.

Obrońcy: Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz, Michał Koj, Kacper Michalski, Dani Suarez, Przemysław Wiśniewski, Adam Wolniewicz.

Pomocnicy: Maciej Ambrosiewicz, Wiktor Biedrzycki, Valerian Gvilia, Wojciech Hajda, Jesus Jimenez, Krzysztof Kubica, Daniel Liszka, Szymon Matuszek, Konrad Nowak, Adam Ryczkowski, Daniel Smuga, Łukasz Wolsztyński, Szymon Żurkowski.

Napastnicy: Igor Angulo, Krzysztof Kiklaisz, Marcin Urynowicz, Kamil Zapolnik.

autor: ŁM

Przeczytaj również