Orlik - Polonia 6-3. Jednoznaczne pożegnanie

25.02.2015
W ostatnim swoim występie, w ramach rozgrywek 2014/15, bytomska Polonia uległa w Opolu tamtejszemu Orlikowi 3-6 (0-1, 2-5, 1-0).
bytomski-hokej.pl
Widać było w tym spotkaniu kto jest tutaj zespołem wyżej klasyfikowanym i kto za kilka dni kontynuować będzie zmagania w fazie play-off, a kto dla odmiany może już zawiesić łyżwy na kołku. Przynajmniej w tym sezonie.

Co prawda po pierwszej tercji gospodarze prowadzili tylko jednym golem, ale już podczas drugich 20 minut wyraźnie dali się we znaki bramkarzom TMH, aplikując im w sumie sześć bramek. Goście odpowiedzieli łącznie trzema trafieniami, a ostatniego gola w tegorocznych, ligowych bojach zdobył dla Polonii Marcin Słodczyk w 48 minucie rywalizacji.

Bytomianie kończą sezon na dziewiątym miejscu w PHL, z dorobkiem 32 punktów w 48 meczach, co imponującym osiągnięciem na pewno nie jest. Jeżeli podczas przerwy w rozgrywkach nic nie zmieni się na lepsze w niebiesko-czerwonym klubie, przyszłość hokeja w mieście Polonii nie będzie rysowała się w różowych barwach.