Olsztynianie odnoszą pewne zwycięstwo w Katowicach

08.01.2017
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie pozwolili sobie na stratę punktów w Katowicach. Szósty zespół PlusLigi zwyciężył 3:0.
Kibice zgromadzeni w hali w Szopienicach z pewnością liczyli na lepszy początek spotkania w wykonaniu gospodarzy. Indykpol zainkasował od pierwszego gwizdka pięć punktów. Przewaga olsztynian w pierwszej partii była znacząca. Podopieczni Andrei Gardiniego zwyciężyli do 14. Do tak sporej przewagi przyczyniły się liczne błędy siatkarzy GieKSy, a także dobra gra trójki Włodarczyk-Śliwka-Hadrava.

W drugim secie podopieczni Piotra Gruszki nie pozwolili z początku na większą stratę. Ale tylko z początku, gdyż przy stanie 5:6, goście znowu mieli passę pięciu punktów pod rząd. Niestety przebłyski Butryna, van Walle czy Kalembki, nie wystarczyły na poziom reprezentowany przez rywali i druga partia zakończyła się wynikiem 20:25.

Początek trzeciej partii nie mógł się gorzej rozpocząć dla katowiczan - Sobański przekroczył przy zagrywce końcową linię. Goście nie zamierzali odpuszczać i narzucili swoje tempo. Mimo ambitnych starań, siatkarze GieKSy przegrali w trzecim secie 15:25, a w całym spotkaniu 0:3.

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (14:25, 20:25, 15:25)

GKS: Falaschi, Błoński, Kalembka, Butryn, Sobański, Pietraszko, Fijałek, Stańczak (libero) oraz Kapelus, Krulicki, Mariański, Stelmach, van Walle

AZS: Woicki, Włodarczyk, Pliński, Hadrava, Śliwka, Zniszczoł, Żurek (libero) oraz Kochanowski, Boswinkel, Makowski, Buchowski, Palacios, Zabłocki

autor: Andrzej Poncza