"Niebieskie" najlepsze w Polsce. Po raz trzeci z rzędu!

27.02.2017
KPR Ruch Chorzów może się poszczycić nie lada wyczynem - juniorki tego klubu po raz trzeci z rzędu zdobyły mistrzostwo Polski w piłce ręcznej!
KPR Ruch Chorzów
Chorzowianki nie miały problemów z przebrnięciem eliminacji i pewnie awansowały do turnieju Final Four, który odbył się w Kwidzynie. W półfinale pokonały GTPR Gdynia 28:24, co dało prawo gry o złoty medal. Rywalkami "Niebieskich" były gospodynie, MTS Kwidzyn - rywal, z którymi śląski zespół mierzył się w finale także w poprzednich latach.

Spotkanie było bardzo emocjonujące i zacięte. Zawodniczki grały twardo, o czym świadczyć mogą aż cztery czerwone kartki, w tym dwie dla chorzowianek. Ruch od początku był na prowadzeniu, ale drużyna z Kwidzyna zdołała przełamać rywalki i na siedem minut przed końcem zrobiło się 23:22 dla MTS-u. Końcówka jednak zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Jarosława Knopika, które wygrały 28:25.

To trzeci taki sukces "Niebieskich" z rzędu. Podobnie jak teraz, w 2015 roku Ruch zdobył mistrzostwo Polski juniorek podczas turnieju w Kwidzynie. W poprzednim roku finały odbyły się w Chorzowie.

KPR Ruch Chorzów - MTS Kwidzyn 28:25 (14:10)

Ruch: Kuszka, Jaśkiewicz - Nimsz 2, Kiel, Polańska 3, Płomińska 8, Senderkiewicz 7, Lipok 3, Mrozek, Grabińska 2, Stokowiec 3.

MTS: Winiewska, Kłos - Wicik 3, Pękala 3, Świerczek 7, Wąsik 1, Kowalska, Gędłek 8, Szynkaruk 2, Czarnik, Grabowska, Chmara, Siuda 1, Orlich.
źródło: KPR Ruch Chorzów/SportSlaski.pl

Przeczytaj również