Bramkarz Azotów Puławy zatrzymał Polaków

16.01.2017
Reprezentacja Polski może już zapomnieć o awansie do najlepszej "16" mistrzostw świata. Świetnie w bramce Rosjan spisał się Wadim Bogdanow, zawodnik Azotów Puławy.
Norbert Barczyk/Press Focus
Od początku grali Adam Malcher i Marek Daćko. Nasi przedstawiciele w polskiej kadrze rozpoczęli zgoła odmiennie - bramkarz Gwardii Opole zaczął od dwóch udanych interwencji, z kolei obrotowy NMC Górnika Zabrze od... dwóch niewykorzystanych okazji. Zatrzymał go Wadim Bogdanow, bramkarz Azotów Puławy, który był bohaterem swojej reprezentacji - w pierwszej połowie miał ponad 50-procentową skuteczność! Nie dziwi więc fakt, że Polacy mieli więcej rzutów, a mniej trafień od Rosjan...

"Biało-czerwoni" prowadzili tylko na początku - 2:0. Rosjanie pierwszą bramkę zdobyli dopiero w ósmej minucie. Później jednak byli znacznie skuteczniejsi od Polaków i na przerwę schodzili z czteropunktową przewagą. Główna w tym zasługa świetnie broniącego Bogdanowa. Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza - podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa pierwsi celnie rzucili, a przeciwnicy mieli problemy, by pokonać Malchera w pierwszych minutach po wznowieniu.

Skuteczność obu zespołów w drugiej połowie nie była najlepsza. Problem w tym, że Polacy byli niesamowicie bezradni pod bramką Rosjan, którzy powiększyli przewagę do sześciu "oczek" (10:16) i... nagle spuścili z tonu, co wykorzystali nasi reprezentanci, zmniejszając straty do trzech punktów (15:18) na 10 minut przed końcem. Był to jednak najmniejszy rozmiar, jakie dzielił obie drużyny...

Jutro odbędzie się mecz dwóch najsłabszych drużyn grupy A - Polska zagra z Japonią. Na koniec "Biało-czerwoni" zmierzą się z gospodarzami, Francuzami. Po tych spotkaniach podopieczni Dujszebajewa zagrają w... "Pucharze Prezydenta" - turnieju, w którym zagrają zespoły z piątych i szóstych miejsc fazy grupowej.

Polska - Rosja 20:24 (9:13)