Naprzód - Polonia 6-5 d. Emocjonujące derby

20.01.2015
Naprzód Janów dopiero po dogrywce pokonał Polonię Bytom.
I tercja
W pierwszej tercji Naprzód wypracował sobie sporą przewagę. Już w pierwszej minucie Mariusz Jakubik wykorzystał zagranie Wojciecha Stachury, otwierając wynik spotkania. Po bramkach Łukasza Elżbieciaka i Michała Gryca zrobiło się 3-0, jednak...

Kary minutowe:
Brak kar minutowych.

II tercja
... to było za mało, by móc w spokoju dokończyć spotkanie. Pierwszego gola dla gości zdobył, uderzeniem po lodzie, Demjaniuk. Co prawda chwilę później Frączek ładnym strzałem z nadgarstka ponownie dał trzybramkowe prowadzenie janowianom, jednak od tego momentu - w tej części - na listę strzelców wpisywali się już jedynie goście - Jewhen Napnenko nie popisał się przy wydawało się niegroźnym uderzeniu Mykyty Bucenki, a w ostatnich fragmentach tercji bramkarza gospodarzy pokonali Błażej Salamon i ponownie Bucenko.

III tercja
Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry, Sebastian Owczarek otworzył drogę do bramki Dmytrze Demjaniukowi, który nie zmarnował sytuacji sam na sam, wyprowadzając Polonię na prowadzenie. Te jednak trwało niespełna 10 minut, ponieważ Łukasz Podsiadło doprowadził do wyrównania po podaniu Wojciecha Stachury.

47:01 - Bajon (Polonia), 2 min. za zahaczenie

Dogrywka
Zawodnicy nie pograli zbyt długo w dodatkowym czasie gry - już w 56. sekundzie Marek Holy objechał bramkę i dał zwycięstwo gospodarzom.