Naprzód - Polonia 6-1. Jednostronne derby

13.02.2015
Naprzód Janów odniósł przekonujące zwycięstwo w śląskich derbach z Polonią Bytom.
I tercja
Bezbramkowy rezultat utrzymywał się przez pierwszy kwadrans spotkania. Strzelanie rozpoczął Jakub Piper, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki od Marka Holy'ego. Tuż przed końcem pierwszej tercji Jakub Radwan popisał się indywidualną akcją, po której zdobył drugiego gola dla Naprzodu. Sędzia jeszcze sprawdzał sytuację na wideo, ale bramkę uznał.

Kary minutowe:
4:31 - Kłaczyński (Polonia), 2 min. za przeszkadzanie
18:42 - Wąsiński (Polonia), 2 min. za uderzanie kijem

II tercja
Również wideo-weryfikacja miała miejsce przy trzecim golu dla gospodarzy - sędzia uznał, że krążek wpadł do bramki przy uderzeniu Marka Holy'ego pod poprzeczkę, dodajmy - przy grze w osłabieniu. Chwilę później Michał Gryc wykorzystał podanie zza bramki od Radwana i podwyższył na 5-0.

20:55 - Pohl (Naprzód), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
23:24 - Andrejkiw (Polonia), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
24:05 - Vrana (Naprzód), 2 min. za zahaczenie
28:26 - Frączek (Naprzód), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
34:51 - Demjaniuk (Polonia), 2 min. za uderzanie kijem

III tercja
W ostatniej części gry padł honorowy gol dla bytomian. Marcinowi Słodczykowi udało się umieścić krążek między parkanami Jewhena Napnenki. W ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Łukasz Podsiadło.

44:57 - Piper (Naprzód), 2 min. za zahaczenie
52:34 - Dorszewski (Polonia), 2 min. za spowodowanie upadku przeciwnika
55:52 - Kurz (Naprzód), 2 min. za przeszkadzanie

Co ciekawego?
- Spotkanie poprzedziła minuta ciszy. W poniedziałek zmarł, w wieku 42 lat, Krzysztof Zioła, wychowanek Naprzodu.

Naprzód Janów - Polonia Bytom 6-1 (2-0, 3-0, 0-1)
1-0 - Piper - Holy, Rasikoń, 15:06
2-0 - Radwan, 19:01 (5/4)
3-0 - Holy - Piper, 22:17 (4/5)
4-0 - Podsiadło - Gryc, Frączek, 23:49 (5/4)
5-0 - Gryc - Radwan, Frączek, 30:52
5-1 - Słodczyk - Wąsiński, Stępień, 50:32
6-1 - Podsiadło - Niemczyk, Pohl, 59:19

Naprzód: Napnenko - Kurz, Działo, Sękowski, Pohl, Stachura - Vrana, Podsiadło, Radwan, Frączek, Gryc - Kosakowski, Sarna, Piper, Holy, Malicki oraz Niemczyk, Rasikoń, Ł. Elżbieciak, Podsiedlik.

Polonia: Kraus, Pabisiak - Banaszczak, Stępień, Salamon, Słodczyk, Wąsiński - Owczarek, Andrejkiw, Dybaś, Demjaniuk, Bucenko - Dorszewski, Orłowski, Wieczorek, Bajon, Kłaczyński.