Napięty harmonogram przy Roosevelta. Dziękowali, żegnali i prezentowali

14.08.2017
Przed meczem Górnika Zabrze z Arką Gdynia - oraz w przerwie - odbyło się wiele uroczystości. Były podziękowania, pożegnanie, nagradzanie i prezentowanie.
Arka Gdynia/Facebook
Gdy piłkarze kończyli rozgrzewkę przed meczem, wywołany został Adam Danch - wieloletni zawodnik i kapitan Górnika, który obecnie gra dla Arki. Obrońca otrzymał od kibiców ich charakterystyczną koszulkę "szachownicę", a od klubu koszulkę meczową. Podziękowały mu także trybuny - okrzykami i transparentem na płocie.

Chwilę później uczczono pamięć zmarłego niedawno kibica Hajduka Split, z którym "Torcida" miała bardzo dobre relacje. Zamiast tradycyjnej minuty ciszy, publiczność - stojąc - wysłuchała chorwacką pieśń. Z okazji jutrzejszego święta Wojska Polskiego kibice - dwa razy - odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego nagrodę za zdobycie tytułu "piłkarza miesiąca" odebrał Igor Angulo. Sporo jak na jeden mecz, ale... to nie wszystko.


Fot. NMC Górnik Zabrze

W przerwie meczu odbyła się prezentacja handballowego NMC Górnika Zabrze. Publiczności zaprezentowali się prawie wszyscy szczypiorniści - zabrakło jedynie Michała Adamuszka - oraz fizjoterapeuta Rafał Biliński, lekarz Zbigniew Kwiatkowski i nowy trener, Rastislav Trtik. Na koniec zawodnicy rzucili w trybuny piłki z podpisami całej drużyny. W Polsce chyba żadna ekipa piłki ręcznej nie może pochwalić się tym, że na jej prezentacji było ponad 22 tysiące ludzi...
autor: AW

Przeczytaj również