Na urodziny tylko punkt

15.12.2018

Górnik Zabrze remisuje na urodziny z Arką Gdynia 1:1. W dwóch z rzędu meczach przed własną publicznością zabrzanie ugrali tylko punkt i pozostają w strefie spadkowej Lotto Ekstraklasy.

Łukasz Sobala/Press Focus

Trener Marcin Brosz zaskoczył składem na sobotnie starcie. Pierwszy raz w sezonie między słupkami stanął Daniel Bielica, w ataku Igorowi Angulo od pierwszych minut partnerował Marcin Urynowicz.

Młody golkiper już na początku spotkania zanotował pierwszą, znakomitą interwencję. Kilka metrów przed nim stanął Maciej Jankowski, ale Bielica znakomicie interweniował ratując zespół przed utratą gola. Okazało się, że przed przerwą była to jedyna, naprawdę dobra okazja na gola dla gości. Zabrzanie szansę na otwarcie rezultatu w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Adama Wolniewicza minimalnie przestrzelił Szymon Matuszek. 10 minut później prawy obrońca gospodarzy miał już na koncie asystę. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Wolniewicz zacentrował pod bramkę Pavelsa Stainborsa, gdzie najwyżej w górę wyskoczył Dani Suarez i dał Górnikowi prowadzenie.

Dziesięć minut po przerwie do wyrównania doprowadzili przyjezdni. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Nalepa, nie dając szans Bielicy na sięgnięcie piłki. Zabrzanie próbowali naciskać, dwa razy przed szansą na zdobycie gola stanął Igor Angulo, raz na bramkę Stenborsa uderzał Zapolnik, ale przewagi ostatecznie na decydującego gola nikomu z zabrzan przekuć się nie udało. Na dziesięć minut przed końcem serca zadrżały fanom z Roosevelta. Sędzia Łukasz Szczech podyktował rzut karny po ewidentnym faulu w "szesnastce" zabrzan, ale po konsultacji z wozem VAR odwołał swoją decyzję, bo we wcześniejszej fazie całej akcji przewinienia dopuścił się Adam Danch. W samej końcówce piłkę meczową miał na głowie Łukasz Wolsztyński, ale uderzył obok słupka przyjezdnych.

Remis przed własną publicznością nie może satysfakcjonować podopiecznych trenera Marcina Brosza. W dwóch kolejnych meczach przy Roosevelta zabrzanie ugrali raptem punkt, i na kolejkę przed zakończeniem tegorocznych zmagań plasują się na przedostatnim, spadkowym miejscu w table Lotto Ekstraklasy.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
1:0 - Dani Suarez 31'
1:1 - Michał Nalepa 56'

Górnik: Bielica - Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Zapolnik (82' R. Wolsztyński), Matuszek, Żurkowski, Jimenez (76' Nowak) - Angulo, Urynowicz (62' Ł. Wolsztyński). Trener: Marcin Brosz.

Arka: Steinbors - Zbozień, Maghoma, Marić, Marciniak - Zarandia, Nalepa (78' Danch), Janota, Deja, Aankour (71' Młyński) - Jankowski. Trener: Zbigniew Smółka.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)
Żółte kartki: Żurkowski, Matuszek (Górnik), Nalepa, Deja, Aankour, Danch (Arka)
Widzów: 11 190