Na parkiecie i na trybunach. Pełen sukces siatkarskiej GieKSy!

11.10.2015
Siatkarze GKS-u Katowice pokonali Camper Wyszków 3:0 (25:15, 25:16, 25:22). Pewne zwycięstwo było najlepszym sposobem na przywitanie się z licznie zgromadzoną na trybunach katowicką publicznością.
Rafał Rusek/pressfocus.pl
Pół godziny przed meczem na hali było zaledwie kilkadziesiąt osób. Kiedy jednak siatkarze GieKSy wychodzili na parkiet a spiker wyczytał nazwiska kolejnych zawodników, z zapełnionych do ostatniego miejsca trybun niosły się gromkie brawa. Pierwszy mecz siatkarskiej sekcji okazał się niewątpliwym sukcesem organizacyjnym, czego dowodem był komplet rozdanych biletów.

Fani trójkolorowych głośno dopingowali swoich zawodników, a Ci odwdzięczyli się świetną grą i pewnie zdeklasowali zespół z Wyszkowa.

Wczorajsza wygrana katowickiego zespołu była drugą z rzędu. W pierwszej kolejce podopieczni trenera Słabego pokonali w Suwałkach miejscowy Ślepsk 3:1. Warto podkreślić, że pokonane zespoły w poprzednim sezonie zajmowały trzecie (Ślepsk) i czwarte (Camper) miejsce w I lidze.

„Naszą najmocniejszą stroną była dziś zagrywka. Bardzo się cieszę, że w nasze szeregi nie wkradło się rozprężenie i zakończyliśmy mecz wynikiem 3:0. Było kilka długich wymian, co mogło podobać się kibicom. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzisiaj aż tylu fanów wspierało nas z trybun” - komentował na gorąco po meczu trener Grzegorz Słaby.

Kolejne spotkanie siatkarze GKS-u rozegrają na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie APP Krispol Września, który również aspiruje do czołowych lokat pierwszej ligi.
źródło: własne
autor: Marcin Gruszczyński

Przeczytaj również