Multiszpil: 8 sierpnia

08.08.2015
Inauguracja trybuny w Zabrzu, mecz GieKSy z Zagłębiem Sosnowiec. Dzisiaj powinno być ciekawie!
SportSlaski.pl

21:30 Niestety w swoim drugim, po powrocie na "drugi front", meczu Polonia wciąż pozostaje bez wygranej. Tym razem podopieczni Jacka Trzeciaka tracą komplet punktów w Puławach, choć do przerwy remisowali 1-1.

Wisła Puławy – Polonia 2-1 (1-1)

1-0 – Niezgoda, 1 min.
1-1 – Lachowski, 35 min.
2-1 – Pielach, 55 min.

Wisła: Peńkoweć – Lisiecki, Gusoczenko, Pielach, Łytwyniuk – Sedlewski (56. Turzyniecki), Głaz (79. Słotwiński), Maksymiuk, Szczotka, Nowak (71. Olszak) – Niezgoda (83. Wiejak).

Polonia: Gargasz – Trznadel, Broniewicz, Malec (90. Mańkowski), Michalak – Michalik (56. Pączko), Lachowski, Grube, Zalewski, Krysian (65. Stefański) – Cempa (60. Zieliński).

Sędziował: Mateusz Zawralski

21:11 Około kwadransa do końca potyczki Wisły z Polonią. Wciąż o jednego gola lepsi są gospodarze. Czy jeszcze uda się Ślązakom odrobić tą stratę?

20:53 Po godzinie gry na boisku melduje się 1-krotny reprezentant Polski - Michał Zieliński. Napastnik Polonii zmienia Dawida Cempę.

20:46 Mamy niestety drugiego gola dla puławian. Strzałem głową pokonuje Gargasza Mateusz Pielach. 2-1 dla gospodarzy.

20:42 Druga odsłona rozpoczęła się parę minut temu. Oba zespoły bez zmian.

20:21 Do przerwy w Puławach jest 1-1. Ten wynik mimo wszystko bardziej satysfakcjonuje bytomian. Tym bardziej, że już po kilkudziesięciu sekundach spotkania przegrywali jedną bramką.

20:07 MAMY 1-1! Marcin Lachowski trafia w róg bramki i zdobywa tym samym pierwszego dla "Polonistów" gola z gry, w drugiej lidze 2015/16!

19:56 KONIEC MECZU. Zagłębie wygrywa przy Bukowej! I wiecie co? W pełni zasłużenie!

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0-1 (0-1)
0-1 - Budek, 25 min

GKS: Dobroliński - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak - Pielorz, Leimonas (82. Trochim) - Bębenek (46. Frańczak), Burkhardt, Szołtys (62. Szołtys) - Goncerz. Trener: Piotr Piekarczyk.

Zagłębie: Gąsiński - Sierczyński, Budek, Markowski, Ninković - Ryndak, Matusiak, Dudek (84. Fonfara), Mizgała (72. Margol), Pribula - Fidzukiewicz (82. Arak). Trenerzy: Artur Derbin i Robert Stanek.

19:53 Bez zmian w Puławach. Wisła wciąż prowadzi 1-0 i kontroluje przebieg meczu. Goście się bronią. Słabe jest tempo tego spotkania.

19:44 Goncerz w słupek! Ale był spalony... Do końca już tylko kilka minut. Zagłębie dalej prowadzi 1-0.

19:35 Szalony początek konfrontacji w Puławach. Już w 1 minucie Wisła prowadzi 1-0. Bramka najskuteczniejszego piłkarza gospodarzy - Jarosława Niezgody.

19:33 Kolejna przerwa w grze... Niespokojnie w sektorze gości i na Blaszoku.

19:32 Napastnik bytomian Dawid Cempa był przed paru laty testowany w... Wiśle Puławy. Dzisiaj spróbuje strzelić bramkę swoim niedoszłym pracodawcom.

19:29 W Katowicach dalej 0-1. Przed chwilą mieliśmy dwie przerwy w grze - kibice GKS-u odpalili sporo rac, kilka z nich trafiło na murawę bądź pod sektor gości. Chwilę później fani z Sosnowca rzucili świece dymne w pole karne Dobrolińskiego. Piłkarze wykorzystali to i udali się uzupełnić płyny.

19:25 Poznaliśmy właśnie składy ze spotkania w Puławach. Przypominamy, że w TYM miejscu jest nasza zapowiedź meczu Polonii.

Wisła: Peńkoweć – Lisiecki, Gusoczenko, Pielach, Łytwyniuk – Sedlewski, Głaz, Maksymiuk, Szczotka, Nowak – Niezgoda.

Polonia: Gargasz – Trznadel, Broniewicz, Malec, Michalak – Michalik, Lachowski, Grube, Zalewski, Krysian – Cempa.

19:02 Tychy wywożą z Zambrowa cenne 3 punkty! W pierwszej połowie nie strzelili karnego, ale już w drugiej z jedenastki trafił wprowadzony na boisko Grzeszczyk.

Zwycięstwo jest póki co okupione kontuzją sprowadzonego z Łęcznej Okuniewicza, który przedwcześnie musiał opuścić boisko.

Olimpia – GKS Tychy 1-2 (0-0)

0-1 – Grzeszczyk, 72 min. (karny)
0-2 – Boczek, 77 min.
1-2 – Grzybowski, 81 min. (karny)

Olimpia: Czapliński – Buzun, Porębski, Piłatowski, Gogol – Hryszko (84. Poduch), Grzybowski, Pomorski (86. Mroczkowski), Murawski (64. Szymański), Lemanek (73. Jastrzębski) – Twardowski.

Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Mączyński – Błanik, Bukowiec, Glanowski, Dymowski (65. Grzeszczyk), Radzewicz (65. Wodecki) – Okuniewicz (76. Nieśmiałowski).

Żółte kartki: Buzun, Lemanek, Porębski – Mączyński, Glanowski

Sędziował: Karol Rudziński

19:00 Tymczasem przy Bukowej... do przerwy prowadzi Zagłębie Sosnowiec. W 25. minucie Ninković dośrodkował z rzutu rożnego, a Budek wpakował piłkę do siatki uderzeniem głową. GieKSa gra bez pomysłu. Zagłębie ambitnie walczy i jak na razie to na gospodarzy wystarcza.

17:56 Do przerwy w Zambrowie GKS Tychy remisuje bezbramkowo z Olimpią. W 21 minucie Gancarczyk nie wykorzystał rzutu karnego. Po strzale z wapna skutecznie interweniował Czapliński.

Składy zespołów:

Olimpia: Czapliński – Buzun, Porębski, Piłatowski, Gogol – Hryszko, Grzybowski, Pomorski, Murawski, Lemanek – Twardowski.

Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Mączyński – Błanik, Bukowiec, Glanowski, Dymowski, Radzewicz – Okuniewicz.

17:22 KONIEC MECZU. Górnik wciąż zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1-3 (1-2)
0-1 - Vassiljev, 17 min
0-2 - Grzelczak, 28 min
1-2 - Madej, 29 min
1-3 - Gajos, 48 min

Górnik: Przyrowski - Sadzawicki (72. Iwan), Danch, Kopacz, Kosznik - Grendel, Sobolewski (65. Przybylski) - Gergel, Jeż, Madej - Urynowicz (51. Skrzypczak). Trener: Józef Dankowski.

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Tarasovs, Maera, Tomasik (64. Straus) - Romanczuk, Góralski, Grzyb, Gajos (83. Świderski) - Vassiljev - Grzelczak. Trener: Michał Probierz.

Żółte kartki: Danch - Tomasik.
Sędziował Szymon Marciniak (Płock).

17:20 Nie było zagrożenia.

17:20 Będzie rzut wolny dla Górnika, ale odległość od bramki jest dosyć duża.

17:18 Sędzia doliczył cztery minuty.

17:17 Zakotłowało się pod bramką Drągowskiego, który ucierpiał przy interwencji. Zmiana jednak nie będzie potrzebna.

17:16 Kibice przypomnieli, że budowa stadionu trwa już cztery lata.

17:14 "Spółka Stadion musi odejść" - śpiewają kibice. "Panie Dębicki, twój koniec jest bardzo bliski" - dodają.

17:14 Za Grzelczaka wchodzi Sekulski.

17:13 Na nowej trybunie wisi transparent: "Nowy stadion potrzebny od zaraz".

17:12 Jeden z zawodników minął Przyrowskiego, oddał strzał z ostrego kąta, ale piłkę wybił Danch.

17:10 Za Gajosa Świderski. Jest 83. minuta meczu.

17:08 Seria rzutów rożnych dla Górnika. Trzy razy goście zdołali się obronić.

17:07 Mocne uderzenie Iwana, broni Drągowski.

17:06 Po dośrodkowaniu Kosznika głową uderzył Skrzypczak. Niecelnie.

17:05 Grendel wysoko nad bramką.

17:03 Kolejna przerwa na uzupełnianie płynów.

17:00 Piłka w rękach Drągowskiego. A po tej zmianie Górnik przejdzie na grę trójką obrońców?

17:00 Zmiana, Iwan za Sadzawickiego. A Górnik będzie miał rzut wolny.

16:56 Do bramki wpadli... gracze Jagiellonii. Na szczęście dla gospodarzy - piłka tylko na rzut rożny.

16:55 Grzelczak znów minimalnie nad poprzeczką! Położył się przed nim Kosznik.

16:52 Przybylski za Sobolewskiego.

16:50 Kilku graczy Jagiellonii podbiegli do linii, by się napić, więc sędzia zarządził krótką przerwę. Przerwy nie mają za to kibice, którzy mimo niekorzystnego wyniku dalej głośno dopingują. Brakowało tego przez ostatnich kilka lat...

16:49 Zero zagrożenia, piłka w rękach Drągowskiego.

16:49 Strzał Gergela zablokowany, będzie rożny.

16:45 Co teraz zrobił Kosznik?! Otrzymał świetne podanie, stał kilka metrów od bramki i fatalnie przestrzelił!

16:44 Ciekawie rozegrany wolny. Wszyscy myśleli, że Jeż uderzy na bramkę. Słowak zagrał jednak w pole karne, a w nim uderzał Grendel. Strzał został zablokowany przez obrońcę.

16:42 Rzut wolny tuż przed linią pola karnego. Żółtko dla Tomasika.

16:38 Mało brakowało, by było 1-4! Grzelczak minimalnie obok słupka. Obrona Górnika w tym meczu nie istnieje.

16:36 GOL! Gajos z rzutu wolnego podwyższa na 3-1 dla gości.
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1-3, Gajos 48 min

16:35 Danch otrzymał żółtą kartkę. Rzut wolny dla gości z mniej więcej 20 metrów.

16:33 Rozpoczęła się druga połowa. Bez zmian.

16:16 Grzyb uderzył nad poprzeczką. Chwilę później Marciniak zagwizdał na przerwę.

16:14 Gospodarze chcą doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Teraz jednak chcieli zagrać efektownie, wymienić podania w polu karnym. Górnik to jednak nie Barcelona...

16:11 Górnik miał rzut wolny, dobrze spisała się obrona gości.

16:09 W odpowiedzi Górnik, strzał Sobolewskiego. Fajnie się to ogląda.

16:08 Powinno być 1-3! Vassiljev rozpoczął rajd na własnej połowie i przed sobą miał tylko bramkarza! Przebiegł kilkadziesiąt metrów i przegrał pojedynek z Przyrowskim.

16:05 A tymczasem na boisku strzał Jagiellonii w boczną siatkę.

16:04 Zgadliśmy ;) Mnóstwo rac odpalonych na trybunie.

16:00 Górnik ruszył z kolejną akcją, zabrakło jednak dokładności. Co ciekawe, ostatnich dwóch bramek nie widzieli kibice z trybuny południowej, bo sektorówka cały czas "wisi". Czyżby zaraz miała "wjechać" pirotechnika?

15:58 GOOOL! Natychmiastowa odpowiedź Górnika. Na "raty" gola zdobył Madej.
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1-2, Madej 29 min

GOL, 0-2!!! Kontra "Jagi" i Grzelczak ze spokojem umieszcza piłkę w bramce!
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0-2, Grzelczak 28 min

15:56 Po stracie bramki Górnik jeszcze nie stworzył dogodnej sytuacji.

15:49 Kibice rozciągnęli olbrzymią sektorówkę, która zakrywa cały dolny poziom trybuny południowej. A na boisku przerwa na uzupełnienie płynów.

15:46 GOL DLA JAGIELLONII. Rehabilitacja Vassiljeva! Najpierw zmarnował setkę, a kilkadziesiąt sekund później świetnie uderzył z kilkunastu metrów, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0-1, Vassiljev, 17 min

15:45 Słaby strzał Grzyba, daleko od bramki. Po chwili fantastyczną okazję zmarnował Vassiljev. Wyszedł sam na sam z Przyrowskim, chciał go przelobować, ale uderzył prosto w niego.

15:38 Pierwsze minuty obiecujące. Dużo akcji, przed chwilą piłkę stracił Gergel, ale kontra zakończyła się nieudanym dośrodkowaniem.

15:35 Po rożnym zagrożenia nie było, ale za to z akcją ruszyła Jagiellonia. Strzał Grzelczaka minął bramkę.

15:34 Ależ zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii! Rzut rożny dla gospodarzy.

15:32 Górnik miał rzut rożny, ale strzał po dośrodkowaniu Jeża został zablokowany.

15:31 Pierwsza udana interwencja Przyrowskiego, który pewnie chwycił piłkę po uderzeniu z prawego skrzydła.

15:30 Zaczęła "Jaga". Doping z trybuny południowej niesie się elegancko!

15:26 Za chwilę zaczynamy, piłkarze wychodzą na murawę.

15:20 Michał Probierz przywitany oklaskami. "Torcida" skanduje imię i nazwisko trenera Jagiellonii.

15:02 Na rozgrzewkę wyszli piłkarze Górnika. Trybuna południowa odezwała się po raz pierwszy.

15:00 W Zabrzu jest grubo ponad 30 stopni. Współczujemy piłkarzom.

14:56 Powoli wypełnia się trybuna południowa, która na razie może pomieścić nieco ponad 2,5 tysiąca fanów. Na płocie wisi już duży transparent, będzie więc oprawa.

14:51 Składy na mecz w Zabrzu:
Górnik: Przyrowski - Sadzawicki, Danch, Kopacz, Kosznik - Grendel, Sobolewski - Gergel, Jeż, Madej - Urynowicz.

Jagiellonia: Drągowski - Modelski, Tarasovs, Maera, Tomasik - Romanczuk, Góralski, Grzyb, Gajos - Vassiljev - Grzelczak.

14:46 Witamy w kolejnym Multiszpilu. Co dzisiaj ciekawego mamy do zrelacjonowania?

15:30 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
17:00 Olimpia Zambrów - GKS Tychy
18:00 GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec
19:30 Wisła Puławy - Polonia Bytom