Młodzi z Ruchu wicemistrzami Polski. Złoto było o krok...

29.06.2017
Juniorzy młodsi Ruchu Chorzów wygrali we Wronkach z Lechem Poznań, ale za nisko, by zdobyć tytuł mistrza Polski.
Norbert Barczyk/Press Focus
Sytuacja "Niebieskich" po pierwszym meczu nie była najlepsza - juniorzy Lecha wygrali w Chorzowie 3:2, co stawiało ich w uprzywilejowanej pozycji przed rewanżem, który odbył się we Wronkach. Gracze Ruchu nie mieli nic do stracenia i musieli ruszyć do odrabiania strat. Gola udało im się zdobyć dosyć szybko, bo jeszcze w pierwszej połowie bramkę dla śląskiej drużyny zdobył Dawid Wach, który otworzył wynik także w pierwszym finałowym pojedynku.

W drugiej połowie bramek nie było, choć chorzowianie ambitnie walczyli o gola, który dałby im mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Dzięki golom zdobytym na wyjeździe tytuł obronił jednak Lech, który w tej kategorii wiekowej okazał się najlepszy po raz czwarty z rzędu.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
0:1 - Wach, 20'

Lech: Przybysz - Bieniek, Pleśnierowicz, Andrzejewski, Smajdor (75' Herkt) - Białczyk, Kryg - Karbownik, Jarosz (41' Janiak), Czyż (49' O. Nowak) - Kobacki (66' Bogajewski). Trener: Bartosz Bochiński.

Ruch: Bielecki - Krawczyk (52' Podstawa), Machała, Kulejewski, Rocki - Rudek (57' Winciersz), Bogusz, Kuczyński (48' Dąbrowski), Wdowik (72' Bąk) - J. Nowak (65' Gemborys), Wach. Trener: Mateusz Michalik.