Młodzi wzięli rewanż na Szkotach. Kontuzja Dziczka

10.09.2018
W weekend kolejne mecze rozegrały reprezentacje Polski do lat 17 i 19. W obu spotkaniach nie brakowało zawodników z naszego regionu. W młodzieżówce nie zagra za to Patryk Dziczek, który nabawił się kontuzji.
Łukasz Sobala/Press Focus
Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała drugi mecz towarzyski ze Szkotami. Tym razem młodzi Polacy wygrali 4:3 i tym samym wzięli rewanż za porażkę 1:3 w pierwszym sparingu. Trener Dariusz Gęsior postawił na kilku naszych - od pierwszej minuty grali Kacper Tabiś z GKS-u Katowice oraz Kacper Michalski z Górnika Zabrze, który został przesunięty z kadry do lat 20. W 61. minucie na boisko wszedł Mateusz Bogusz z Ruchu Chorzów, a w 90. Daniel Liszka, drugi z przedstawicieli Górnika. Warto wspomnieć, że w drugiej połowie na murawie pojawili się też pochodzący z naszego regionu Przemysław Bargiel oraz Michał Skóraś.

4:3 - Walukiewicz, 90'

Polska: Mrozek - Grabowski, Żurawski, Klupś (90' Liszka), Walukiewicz, Benedyczak (81' Zjawiński), Michalski, Sinior (46' Bargiel), Tabiś (46' Buławski), Kiwior, Skóraś (61' Bogusz).

Kadra do lat 17 przegrała - po rzutach karnych - z Belgią w półfinale turnieju o Puchar Syrenki. Od pierwszej do ostatniej minuty grał Jan Biegański z GKS-u Tychy, który jako pierwszy wykonywał "11" w ekipie "Biało-czerwonych" i nie pomylił się. Drużyna trenera Przemysława Małeckiego zagrawe wtorek z Portugalią o trzecie miejsce.

Polska - Belgia 1:1 (1:0), k. 3:5
1:0 - Rakoczy, 5'
1:1 - Lausberg, 90'

Polska: M. Biegański - Iskra, Bejger, Niewiadomski, Rezaeian - Wędrychowski (78' Szelągowski), Kozłowski, J. Biegański, Rakoczy (60' Dudziński), Górski (56' Zalewski) - Marchwiński (60' Szymczak).

We wtorek w Helsinkach młodzieżowa reprezentacja Polski zagra z Finlandią w kolejnym meczu eliminacji do mistrzostw Europy. W spotkaniu na pewno nie wystąpi Patryk Dziczek. Zawodnik Piasta Gliwice w końcówce pierwszej połowy pojedynku z Wyspami Owczymi doznał urazu, który wyklucza go z gry.