Mistrzostwa świata w Spodku!

03.09.2008
W 2014 roku do Polski zjadą najlepsi siatkarze globu. Oczywiście nie ominą katowickiej hali.
W czwartek podczas oficjalnej konferencji prasowej prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkówki ogłosi, że Polska zorganizuje za pięć lat mistrzostwa świata siatkarzy. Udało nam się to potwierdzić już dzisiaj. - Zapinamy właśnie ostatnie szczegóły, ale już wiadomo, że mistrzostwa odbędą się w Polsce! - powiedział wieczorem w rozmowie z naszym portalem, Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Skąd taka decyzja? Acosta w ubiegłym roku przyjechał do katowickiego „Spodka” (podczas turnieju finałowego Ligi Światowej) i tak mu się spodobała atmosfera stworzona przez kibiców, że podobno już wówczas podjął decyzję. Oczywiście potem były wielomiesięczne negocjacje finansowe, marketingowe, organizacyjne, itp. Podpisy na ostatecznej umowie zostaną złożone jutro.

Za wcześnie, aby wyrokować, gdzie zostaną rozegrane mistrzostwa. Wiadomo, że w sześciu miastach. Oczywiście katowicki „Spodek” - jako kolebka siatkówki - ma pewne miejsce na tej liście. Mało tego! Liczymy, że właśnie w Katowicach zostanie rozegrany finał mistrzostw!
autor: Marek Bobakowski

Przeczytaj również