Mecz dla akademików, ale... BBTS uniknął ostatniego miejsca

22.03.2015
Siatkarski sezon Plus Ligi w Bielsku-Białej dobiegł końca. Z mieszanymi uczuciami z hali pod Dębowcem wychodzili kibice. BBTS został rozbity przez AZS Częstochowa, ale w decydującym o 13. miejscu złotym secie triumfował.
Wydarzenie
Złoty set zdecydował o tym, który z zespołów uniknie ostatniego miejsca w Plus Lidze. Choć przez blisko 2 godziny akademicy z Częstochowy uczyli gospodarzy siatkówki, to najważniejsza odsłona na wagę 13. lokaty padła łupem podopiecznych Piotra Gruszki.

Bohater
Wojciech Ferens. To tak naprawdę wyróżnienie mocno na wyrost jeśli mówimy o niedzielnej konfrontacji, pomimo statuetki MVP. Natomiast w całym sezonie to właśnie skrzydłowy wypożyczony z Kędzierzyna-Koźla był najjaśniejszym punktem BBTS-u. Bez niego pozycja bielszczan w tabeli byłaby jeszcze niższa.

Plusy i minusy
+ Częstochowianie kapitalnie radzili sobie przez trzy sety. W drugim dysponowali na wstępie zaliczką nawet 10 „oczek”.

+ Goście imponująco wypadli w bloku. Artur Udrys i Mateusz Przybyła zatrzymali do spółki 10 ataków bielszczan.

+ Pod Jasną Górę bielski zespół wygrał 3-1, co sprawiło, że bilans po dwóch spotkaniach był idealny i o rozdziale miejsc decydował dodatkowy set.

- W trzecim secie, wobec kiepskiej gry swojej drużyny, trener BBTS-u postawił na Grzegorza Pilarza. Zmiana rozgrywającego nie dała zamierzonego efektu.

- Bielszczanie zagrali fatalnie w ataku. Dla przykładu atakujący Jose Luis Gonzalez w regulaminowym meczu na 22 zbicia skończył... 4.

Przebieg meczu:
I set: 3-7, 11-11, 15-19, 21-25
II set: 2-7, 3-13, 13-21, 16-25
III set: 3-6, 12-10, 14-21, 19-25
Złoty set: 5-2, 10-4, 13-10, 15-11

BBTS Bielsko-Biała – AZS Częstochowa 0-3 (21-25, 16-25, 19-25), złoty set: 15-11

BBTS: Gonzalez, Neroj, Ferens, Sobala, Buniak, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Czauderna (libero), Pilarz, Błoński, Kwasowski, Polański. Trener: Piotr Gruszka.

AZS Częstochowa: Udrys, Samica, Janeczek, De Amo, Szymura, Przybyła, Stańczak (libero) oraz Buczek, Napiórkowski, Kaczyński. Trener: Michał Bąkiewicz.