Lotos Trefl - BBTS 2-3. Do trzech razy sztuka

24.01.2015
Wcześniejsze dwie konfrontacje zespołów z Gdańska i Bielska-Białej przynosiły ligowe i pucharowe zwycięstwa rywali BBTS-u. W sobotę dobrze dysponowani goście wreszcie znaleźli sposób na jedną z czołowych drużyn Plus Ligi.
Wydarzenie
Set zakończony za siódmą próbą. Gospodarze w pierwszym secie roztrwonili przewagę, która sięgała nawet 7 punktów (19-12). Przy stanie 24-20 mieli cztery piłki, by wygrać. Waleczni bielszczanie obronili się. Podobnie w kolejnych sytuacjach, aż przy siódmym setbolu pomylił się Jose Luis Gonzalez i Lotos Trefl wygrał 28-26.

Bohater
Serhij Kapelus. Skrzydłowy z Ukrainy potwierdza, że można na niego liczyć. W sobotę mocno dał się we znaki rywalom, grając przede wszystkim bez respektu w ataku. Skuteczność zanotował tu na poziomie 56 procent. Zdobył 20 punktów, w tym również dwa blokiem.

Plusy i minusy
+ W drugim secie BBTS wybrnął z opresji. Rozpędzeni gospodarze prowadzili 11-5, ale na przerwę techniczną to już bielszczanie schodzili z zaliczką (16-15). Gdy tuż po powrocie na parkiet asa serwisowego zagrał Jose Luis Gonzalez, inicjatywę przyjezdni przejęli w pełni.

+ Takiego seta, jak trzeci w konfrontacji z Lotosem Treflem bielski zespół w tym sezonie jeszcze nie rozegrał. W przeciwieństwie do miejscowych podopiecznym Piotra Gruszki wychodziło wszystko, pozwolili rywalom ugrać tylko 10 „oczek”!

+ Siatkarze BBTS-u szczególnie okazale wypadli w ataku i obronie. Tym pierwszym z elementów wygrali w każdym secie, a w łącznym rozrachunku 66-52.

+ MVP meczu został rozgrywający bielskiej drużyny Bartłomiej Neroj.

+ W porównaniu z poprzednimi meczami trener BBTS-u zmienił wyjściowy skład. Na ławce usiadł przyjmujący Wojciech Ferens. Podobny los spotkał będącego ostatnio w słabszej formie środkowego Wojciecha Sobalę.

- Rozczarowaniem potyczki można śmiało określić postawę Mateusza Mika. Skrzydłowy reprezentacji Polski zakończył mecz z ledwie 8 punktami - atakiem 33-procentowym i perfekcyjnym przyjęciem... 8 proc.

- Gdańszczanie źle rozpoczęli tie-breaka i ani na moment nie objęli w nim prowadzenia. Skuteczną pogoń uniemożliwiły własne błędy. W całym meczu ekipa trenera Andrei Anastasiego popełniła ich 32.