Loteryjny Puchar Kontynentalny w Wiśle. Sukcesy Polaków

11.01.2015
Pięć z sześciu miejsc na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Wiśle przypadło skoczkom polskim. W trudnych warunkach pogodowych znaczącej roli nie odegrali zawodnicy z naszego regionu.
Rafał Rusek/Press Focus
Zwłaszcza w sobotę beskidzki tercet wypadł poniżej oczekiwań. Punkty pucharowe za 27. miejsce wywalczył tylko pochodzący ze Szczyrku, Stefan Hula. Słabe skoki sprawiły, że poza „30” znaleźli się Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra) i Krzysztof Biegun (Sokół Szczyrk). Pierwszy konkurs, loteryjny z uwagi na zmienny wiatr, wygrał Jan Ziobro przed Klemensem Murańką.

Dziś przeprowadzono zawody rewanżowe, również jednoseryjne. Z polskiego punktu widzenia wypadły one znakomicie. Całe podium zajęli biało-czerwoni – Maciej Kot, Klemens Murańka i Dawid Kubacki. Tercet podopiecznych Łukasza Kruczka dzieliło ledwie 1,1 pkt w klasyfikacji końcowej. Mimo najdłuższej próby dnia, dopiero 15. miejsce zajął Kłusek. 14. lokata przypadła Huli, zaś 25. Biegunowi.

W czwartek na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zobaczymy elitę skoczków. Weekendowe zmagania były więc przedsmakiem nadchodzącej rywalizacji.