Lider GKS-u Tychy przenosi się do Widzewa!

28.01.2019

Niespodziewany zwrot w sprawie zmiany barw klubowych przez Daniela Tanżynę. 29-letni defensor GKS-u Tychy podpisał kontrakt z łódzkim Widzewem, do którego przeniesie się po zakończeniu trwających rozgrywek.

Rafał Rusek/PressFocus

Ulubieniec publiczności, lider zespołu i jego najlepszy strzelec. Daniel Tanżyna to dziś zdecydowanie najważniejszy zawodniki w talii trenera Ryszarda Tarasiewicza. Nic dziwnego, że po obrońcę, któremu z końcem czerwca wygasa kontrakt przy Edukacji, ustawiła się kolejka chętnych.

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

"Dixona", który jesienią na I-ligowych boiskach zdobył 5 goli, chciała u m.in. ligowa konkurencja tyszan. Wśród niej GKS Katowice, który próbował włączyć się do gry o pozyskanie będącego w znakomitej formie stopera. Długo wydawało się jednak, że piłkarz wypełni kontrakt w Tychach, a skorzysta z ofert któregoś z ekstraklasowiczów. Zainteresowanie jego zatrudnieniem wyrażał choćby Śląsk Wrocław.

Sezon 2019/20 Tanżyna rozpocznie tymczasem w barwach Widzewa. Kroczący konsekwentnie w stronę powrotu do dużej piłki łodzianie zakomunikowali w poniedziałek, że strony parafowały 3-letnią umowę, która wejdzie w życie od 1 lipca. Niewykluczone jednak, że 29-latek na Piłsudskiego trafi jeszcze tej zimy - wicelider II ligi będzie próbował negocjować w tej sprawie z GKS-em Tychy, który wcześniej próbował zatrzymać u siebie na dłużej pochodzącego z Wodzisławia Śląskiego zawodnika. - W połowie grudnia przedstawiliśmy Danielowi propozycję przedłużenia kontraktu do 30 czerwca 2021 roku. Nasza oferta zakładała podwyżkę wynagrodzenia, ale niestety ostatecznie nie byliśmy w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych. W sobotę - po sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała - Daniel poinformował nas, że odchodzi z GKS Tychy - tłumaczy dyrektor sportowy Krzysztof Bizacki, cytowany przez oficjalną stronę tyskiego klubu.

autor: ŁM

Przeczytaj również