Kibicowskie święto w Dębicy. Przyjeżdża Górnik

11.10.2018

Wykorzystując przerwę na reprezentację, Górnik Zabrze rozegra mecz towarzyski z obchodzącą 110-lecie istnienia Wisłoką Dębica.

Norbert Barczyk/Press Focus

Górnik Zabrze każdą przerwę na mecze reprezentacji przeznacza na rozgrywanie sparingów z mniejszymi klubami z regionu, przeważnie w miastach/miasteczkach, w których trzymają kciuki za "Trójkolorowych". Tym razem 14-krotny mistrz Polski wybiera się poza Śląsk, ale również do miejsca, w którym można spotkać trójkolorowe barwy - Dębicy.

 

W sobotę o 14:30 rozpocznie się spotkanie Wisłoki z Górnikiem. Będzie to główna atrakcja imprezy z okazji 110-lecia klubu z Dębicy. - To dla nas bardzo ważny dzień. Nie wyobrażałem sobie, by ten jubileusz odbył się bez udziału Górnika. Jak wiemy niecałe dwa miesiące temu wspominaliśmy mecz Pucharu Polski pomiędzy Wisłoką, a Górnikiem, który odbył się w Dębicy, a który zapoczątkował przyjazne stosunki pomiędzy kibicami. Dlatego bardzo zależało nam, by to spotkanie przyjaźni odbyło się na stadionie przy Parkowej - mówi prezes ekipy z Podkarpacia, Radosław Garlewski. Niedawno fani świętowali 30-lecie zgody zabrzańsko-dębickiej. Z tej okazji zaprezentowano specjalną oprawę podczas spotkania z Jagiellonią Białystok.

 

 

Impreza rozpocznie się o 11:00 od pikniku rodzinnego.  12:00 odbędzie się mecz kibiców Wisłoki i Górnika, na 13:15 zaplanowano spotkanie akademii piłkarskich obu drużyn, a sparing pierwszych zespołów rozpocznie się o 14:30. Wstęp jest bezpłatny, ale każdy może zakupić cegiełkę w cenie 10 złotych. Każdy kto zdecyduje się na jej zakup nie tylko wspomoże finansowo Wisłokę, ale też weźmie udział w losowaniu nagród.

źródło: gornikzabrze.pl/SportSlaski.pl

Przeczytaj również