Kibice chcą się spotkać z prezesem. "Nie ma czasu na kopanie się po kostkach"

06.06.2018
Kibice chorzowskiego Ruchu chcą spotkania z prezesem Januszem Patermanem. Stowarzyszenie "Wielki Ruch" poinformowało, że do tej pory nie udało się ustalić jego terminu.
Rafał Rusek/PressFocus
- Mieliśmy się spotkać we wtorek, ale termin jest przesuwany ze względu na zamieszanie wokół spraw licencyjnych. Fajnie, gdyby udało się w przyszłym tygodniu, ale rozumiemy, że teraz trwają prace nad przygotowaniami do spotkania z Komisją PZPN. Nie traktujemy więc tego w kategoriach uników, wierzymy w intencje Janusza Patermana który sam zapewnia, że chce się spotkać z kibicami i merytorycznie porozmawiać - zaznacza Piotr Jarzębak, prezes Stowarzyszenia Kibiców "Wielki Ruch".

Jak ma wyglądać spotkanie? Wcale nie chodzi tu tylko o konfrontację przedstawicieli "Wielkiego Ruchu" z władzami klubu, a o rozmowę w zdecydowanie szerszym gronie. - Wyobrażamy sobie to tak, że spotykamy się na trybunie głównej i ten, kto będzie chciał się temu wszystkiemu przysłuchać lub zabrać głos dostanie na to swój czas. Ważne, by wszystko odbywało się w kulturalnej atmosferze. Nie mamy teraz czasu na kopanie się po kostkach. Jako kibice też powinniśmy się jednoczyć i dążyć do merytorycznej dyskusji - tłumaczy Piotr Jarzębak, prezes "Wielkiego Ruchu".

Tematów, które interesują a zarazem martwią fanów jest wiele. Problemy finansowe, brak licencji na następny sezon, sportowa degrengolada pogłębiająca się od kilkunastu miesięcy. - Dobrze by było, gdyby uczciwie przedstawiono kibicom zaistniałą sytuację. Chcielibyśmy poznać plany i prognozy prezesa Patermana, oraz dowiedzieć się co dotychczas kierowało nim przy podejmowaniu poszczególnych decyzji. Chcemy usłyszeć jaki jest pomysł na działanie w II lidze - wylicza Jarzębak.


autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również