Kapitan Górnika z powołaniem! Kadra na Ligę Narodów uzupełniona

24.08.2020

Selekcjoner reprezentacji Polski powołał kadrę na najbliższe wrześniowe mecze w Lidze Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Poza wieloma sprawdzonymi nazwiskami, w zespole Jerzego Brzęczka znalazło się również miejsce dla środkowego obrońcy Górnika Zabrze - Pawła Bochniewicza. Tym samym kapitan klubu z Roosevelta stanie przed szansą debiutu w pierwszej reprezentacji.

Rafał Rusek/PressFocus

W trakcie swojej dotychczasowej kariery, środkowy obrońca miał okazję występować w reprezentacji z niemal każdej kategorii wiekowej. Przy okazji warto wspomnieć, że w 2019 roku zawodnik wziął udział w Mistrzostwach Europy do lat 21, zaliczając m.in. 90 minut w wygranym 1:0 spotkaniu z gospodarzami turnieju - Włochami. Młody stoper nie miał jednak jeszcze okazji na debiut w seniorskiej reprezentacji, ale być może zmieni się to po wrześniowych meczach Ligi Narodów UEFA. 

W nagrodę za bardzo udane ostatnie miesiące oraz równie efektowny początek nowych rozgrywek, obrońca Górnika znalazł się w ostatecznej kadrze reprezentacji na wyjazdowe pojedynki z Holandią (4 września w Amsterdamie) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września w Zenicy). Na Pawła Bochniewicza czeka jednak trudne zadanie, by w wyżej wymienionych spotkaniach pojawić się na placu gry. Dotychczasowymi pewniakami u trenera Brzęczka na środku obrony byli bowiem Jan Bednarek i Kamil Glik, a walki o plac nie odpuści również młody Sebastian Walukiewicz.

Nowy członek reprezentacji Polski jest zawodnikiem Górnika Zabrze od stycznia 2018 roku. Przez blisko 2,5 roku zawodnik wystąpił w 89 oficjalnych meczach śląskiego klubu, w których zdobył trzy bramki oraz zaliczył tyle samo asyst. W ostatnim czasie, głównie z powodu odejścia Igora Angulo oraz Szymona Matuszka, ale także dzięki bardzo pewnej pozycji w bloku defensywnym swojego zespołu, środkowy obrońca otrzymał od trenera Marcina Brosza kapitańską opaskę.

Warto wspomnieć, że w zespole Jerzego Brzęczka nie zabrakło także miejsca dla czterech zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy śląskich klubów. Mowa o Damianie Kądziorze, wymienionym wcześniej Kamilu Gliku, Arkadiuszu Miliku oraz bramkarzu Łukaszu Skorupskim. Jak poinformował również Polski Związek Piłki Nożnej w oficjalnym komunikacie, w ostatecznej kadrze na mecze Ligi Narodów nie znaleźli się pierwotnie powołani Robert Lewandowski, który dostał wolne po zakończeniu sezonu, a także przechodzący rehabilitację po kontuzji Arkadiusz Reca.

Pełna kadra reprezentacji Polski na mecze Ligi Narodów z Holandią i Bośnią i Hercegowiną:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Sebastian Walukiewicz.

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Przeczytaj również